Професор Анастасій Єгорович Зайкевич — один із фундаторів вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи, відомий учений-аграрій. Дослідникові належать вагомі здобутки з питань удобрення різних типів ґрунтів. Також він розробив напрями поліпшення вітчизняних сортів пшениці. Проте Анастасій Зайкевич увійшов в історію не тільки як науковець, але і як етнограф та народознавець, завдяки якому світ дізнався про неймовірну опішнянську кераміку.
З самого дитинства формувалося його захоплення природою рідного краю, історією та мистецтвом України. Головним натхненником для Анастасія Зайкевича стала постать Тараса Шевченка і його творчість. Під впливом творів великого земляка пан Анастасій почав цікавитися історією та етнографією. Надалі це захоплення перетворило його на знаного народознавця.
Попри монументальність постаті Зайкевича, про нього майже не залишилося біографічних матеріалів, а ті, що були створені у радянські часи, виявилися вкрай суперечливими та неточними. Саме цю прогалину й вирішили заповнити доцент кафедри захисту рослин заслужений винахідник України Віктор Самородов і доктор сільськогосподарських наук, професор завідувач кафедри землеробства і агрохімії ім. В. І. Сазанова Сергій Поспєлов, які написали змістовну біографію видатного науковця "А. Є. Зайкевич і Полтавщина: факти, документи, бібліографія", яку й було презентовано 16 грудня в Народному музеї історії Полтавського державного аграрного університету.
Окрім авторів книги, перед гостями заходу виступили кандидат сільськогосподарських наук, доцент проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Олег Горб; авторка численних праць про життя та здобутки Анастасія Зайкевича кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри рослинництва Марина Антонець; доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник завідувач кафедри рослинництва Володимир Гангур, який ініціював проведення наукової конференції на честь ювілею Анастасія Єгоровича, а також кандидатка сільськогосподарських наук, старша викладачка кафедри рослинництва Любов Марініч.
Цікавим був виступ одного з гостей презентації — українського лірника, кобзаря-бандуриста, заслуженого художника України Івана Новобранця, який народився і виріс у краї, що подарував світові видатну постать Анастасія Зайкевича. До презентації приєднались і студенти ПДАУ. Зокрема присутні слухали поезію у виконанні студентки Олександри Третяк.