Ця пам'ятна дата була започаткована Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.
Голокост — масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у перекладі з грецької це слово означає «всеспалення», інше значення — «катастрофа»).
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр, де у 1941–1943 роках загинуло понад 150 тисяч людей. Через жахіття нацистських таборів смерті пройшла величезна кількість чоловіків, жінок і дітей, проте лише деяким із них вдалося вижити. Ті, що залишилися живими, уособлюють велику ідею тріумфу людського духу. Вони є живим підтвердженням того, що тиранія, навіть якщо вона виникає, ніколи не переможе!
У цей день, День скорботи й пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. На жаль, цій втраті вже ніяк не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати...