У березні 2023 року психологічна служба ПДАУ провела кілька онлайн-зустрічей зі студентами інженерно-технологічного факультету спеціальностей 208 Агроінженерія (ОКР магістр), 133 Галузеве машинобудування (ОКР магістр), 133 Галузеве машинобудування (ОКР доктор філософії), 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) (ОКР магістр).
На вебінарах були присутні: гарант ОПП Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» Анатолій АНТОНЕЦЬ, гарант ОПП Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва Олександр ГОРБЕНКО, гарант ОПП Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва Станіслав ПОПОВ, заступник декана з навчальної роботи інженерно-технологічного факультету Антон КЕЛЕМЕШ, заступниця декана з виховної роботи ІТФ Наталія ПРІЛЄПО, керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина ПЛАКСІЄНКО, соціальна педагогиня, доцентка кафедри будівництва та професійної освіти Юлія ОВСІЄНКО, соціальна педагогиня, доцентка кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Алла ІЛЬЧЕНКО, кураторка академічної групи здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) Тетяна РИЖКОВА.
Перша зустріч була присвячена знайомству зі складом, структурою, завданнями, основними напрямами та функціями діяльності психологічної служби під час війни, яку провела соціальна педагогиня, доцентка кафедри будівництва та професійної освіти Юлія ОВСІЄНКО. Під час зустрічі було представлено керівницю психологічної служби ПДАУ Ірину ПЛАКСІЄНКО, соціальну педагогиню, доцентку кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Аллу ІЛЬЧЕНКО. Студентам пояснили основні відмінності у роботі кожного представника психологічної служби, звернули увагу студентів на ті питання, із якими вони можуть звертатися для одержання роз’яснень, підтримки і допомоги. Соціальна педагогиня Юлія ОВСІЄНКО продемонструвала зміст сторінки психологічної служби сайту ПДАУ, його нормативні складові, структурні компоненти, основні розділи та їх контент, можливості комунікації із психологом і соціальними педагогами як офлайн, так і онлайн.
Наступний захід проводила керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина ПЛАКСІЄНКО. Метою її виступу стало ознайомлення студентів-магістрантів із елементами психологічної самодопомоги в умовах стресу. Окремо було розглянуто можливості розвитку резильєнтності в умовах війни. Психологиня разом зі студентами відпрацьовувала на практиці найбільш поширені техніки психологічної самодопомоги в умовах стресу: «Усвідомлене дихання», «Заземлення», «Обійми метелика», «Техніка розширення», «Як злити негативні думки в трубопровід» та ін. Під час вебінару Ірина ПЛАКСІЄНКО наголосила на необхідності розв’язування проблем, замість їх уникнення. Навички вирішення конфліктних ситуацій можна навчитися робити самостійно або ж із допомогою психологічної служби як онлайн, так і під час занять у кімнаті психологічного розвантаження.
Ще один вебінар на тему «Soft skills: чому ці навички такі важливі сьогодні?» було присвячено ознайомленню і розвитку навичок soft skills. Його провела соціальна педагогиня Алла ІЛЬЧЕНКО, яка не тільки познайомила студентів із видами soft skills, а й допомогла їм «прокачати» їх. Спікерка виокремила ознаки soft skills і hard skills, звернула увагу магістрантів на їх види та способи розвитку. Присутнім було запропоновано виконати практичні вправи, націлені на розвиток креативності, творчого ставлення до виконання навіть рутинних видів діяльності. Досить цікавою стала вправа «Генератор маячні», під час виконання якої всі учасники вебінару придумували спільні ознаки у словах «вебінар» і «ведмідь». Цікавою виявилася вправа на перевірку гнучкості мислення.
Завершальна зустріч студентів-магістрантів і психологічної служби ПДАУ була присвячена знайомству із методикою боротьби зі стресом, яку презентувала присутнім магістрантка Сумського державного університету, яка навчається за спеціальністю 053 Психологія і зараз перебуває на практиці в ПДАУ, – Валентина ЧЕРЧАТА. Психологиня продемонструвала методику створення та аналізу складових «колеса життєвого балансу». Спільно зі студентами проаналізувала кожен його сектор і пояснила, яким чином можна збільшити або зменшити площу кожного з них. Цікавим стало обговорення присутніми «способів відновлення колеса». Під час виконання вправи «Який колір відповідає вашому настрою?» атмосфера вебінару пожвавилася: присутні називали колір, що найбільше відповідає їхньому нинішньому настрою, а гостя проводила аналогію між обраним кольором і емоційним станом учасників заходу.
Учасники вебінарів отримали корисну інформацію про діяльність психологічної служби ПДАУ, практичні рекомендації для саморозвитку, боротьби зі стресом і набули умінь самовдосконалення.