Міжнародна співпраця — один із найважливіших напрямів роботи Полтавського державного аграрного університету. Проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Олег Горб, який відповідає за цей напрям, регулярно контактує із європейськими партнерами для зміцнення міжнародних зв'язків ПДАУ. Нещодавно закінчилася його робоча поїздка до Польщі, під час якої він зустрічався із потенційними стейкхолдерами, а також взяв участь у кількох тематичних заходах.
Протягом 15–17 березня Олег Олександрович долучився до Міжнародної наукової конференції «ІV Форум альтернативних видів палива», яка проходила на базі польського ЗВО — Ченстоховського політехнічного університету. Конференція стала чудовою нагодою для обміну досвідом і налагодження співпраці між представниками науки, промисловості й органів місцевого самоврядування. Форум перетворився на одну з найважливіших подій року у сфері альтернативних видів палива, особливо з погляду їх виробництва, перетворення, використання енергії та впровадження інноваційної економіки.
20 березня Олег Горб завітав до м. Гданськ, де зустрівся з представниками польської фірми «Eko-Konsult Sp. z o. o.» – частиною великого холдингу «Grupa Technologiczna ASE», зокрема з радником президента компанії, виконувачем обов'язків заступника голови національного комітету з оцінки впливу при Міністерстві охорони довкілля, природних ресурсів і лісового господарства та редактором інформаційного бюлетеня Місцевої Комісії ОВНС Анджеєм Тищецьким, і координатором навчальних програм Гжегошем Кульчиковським. Сторони обговорили можливість та умови для створення польсько-українського центру післядипломної освіти кадрів у сфері оцінки впливу на довкілля (ОВД) за участю польських та українських університетів і фірми «Eko-Konsult». Це потужна консалтингова компанія технічного та екологічного спрямування, яка працює майже 30 років. Маючи великий досвід у сфері охорони навколишнього середовища та безпечних технологій і рішень для промисловості та інфраструктури, Eko-Konsult гарантує комплексні послуги для промислових та інфраструктурних підприємств.
Не менш насиченою виявилася й наступна двотижнева поїздка до м. Ополе, що припала на 24 березня — 5 квітня. Спершу Олег Олександрович взяв участь у дводенному семінарі «Біогаз як елемент модернової (сучасної) економіки», на якому були обговорені питання сучасного стану знань про біогаз, проблеми та перспективи розвитку цієї галузі альтернативної енергетики. Потім він долучився до ряду засідань «FORTHEM Climate and Resources Lab», які були організовані Опольським університетом у рамках проєкту «Співпраця Опольського університету з українськими закладами вищої освіти в рамках спілки університетів FORTHEM», який фінансує Польська національна агенція академічних обмінів. Були досягнуті домовленості про вступ Полтавського державного аграрного університету до міжнародної спілки університетів FORTHEM.
Також Олег Горб провів організаційну роботу для підписання низки угод Полтавського державного аграрного університету з польськими університетами, а саме Опольським університетом, Вищою школою управління та адміністрації та Краківським аграрним університетом ім. Гуго Коллонтая.
Завершилася робоча поїздка у м. Домброва-Гурнича, де 11 квітня Олег Олександрович перепідписав угоду про співпрацю між ПДАУ та Академією WSB (Wyższa Szkoła Biznesu). Було окреслено основні напрями співпраці на майбутнє.