У 2012 році Організація Об’єднаних Націй проголосила 4 травня Міжнародним днем боротьби з булінгом. Згідно зі звітом ЮНЕСКО у 2019 року прояв булінгу відчувала на собі майже кожна третя дитина, а кожна десята – стала жертвою кібер-залякування.
Сам день боротьби з булінгом був започаткований у Канаді Девідом Шепердом і Тревісом Прайсом ще у 2007 році. Вони принесли до школи рожеві сорочки та запропонували однокласникам їх одягти. Це було зроблено через те, що діти зацькували свого однокласника Чарльза Макнілла за те, що підліток прийшов до школи у рожевій сорочці. Тепер цей одяг став символом Дня рожевої сорочки (Pink Shirt Day) – особливого свята, під час якого проводяться акції, щоб привернути увагу світового суспільства до існуючої проблеми булінгу, з нагоди якого учасники по всьому світу вдягають рожевий одяг.
На жаль, повнолітні студенти, а таких у закладах вищої освіти нашої держави більшість, не підпадають під дію антибулінгового законодавства України, що ускладнює можливість використання Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про освіту» як нормативної бази та інструменту захисту від насильства в освітньому молодіжному середовищі, а також для притягнення до відповідальності в разі вчиненого цькування нарівні з неповнолітніми студентами.