Робота щодо налагодження багатосторонніх зв’язків Полтавського державного аграрного університету з підприємствами різних галузей продовжується. Тож 4 квітня 2023 року з робочим візитом у ПДАУ завітали представники Групи компаній «Нива Переяславщини»: Андрій Клименко, головний технолог з тваринництва (технологічна частина), та Олександр Трохименко, головний технолог з тваринництва (технічна частина).
Під час зустрічі з першим проректором Олександром Галичем гості обговорили питання забезпечення високої якості підготовки здобувачів вищої освіти та посилення її практичної складової.
Робочі зустрічі з представниками підприємства за участі гарантів освітньо-професійних програм і деканів факультетів технології виробництва і переробки продукції тваринництва Анатолія Шості та ветеринарної медицини Сергія Кулинича, а також керівника виробничої практики Університету Тетяни Браславець сприяли формуванню напрямів партнерської взаємодії щодо розширення можливостей проходження навчальних і виробничих практик, залучення представників підприємства до проведення занять з дисциплін професійної підготовки для здобувачів вищої освіти І, ІІ та ІІІ рівнів вищої освіти за ОПП і ОНП Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, ОПП Харчові технології та ОПП Ветеринарна медицина.
Андрій Клименко та Олександр Трохименко ознайомили здобувачів вищої освіти факультетів ветеринарної медицини та технології виробництва і переробки продукції тваринництва з діяльністю Групи компаній «Нива Переяславщини», яка є вертикально інтегрованою та має повний цикл виробництва. Підприємства групи займаються вирощуванням і зберіганням зернових, виробництвом комбікормів, вирощуванням свиней, забоєм і м'ясопереробкою з подальшим виробництвом і реалізацією продукції під власною торговою маркою.
Гості поділилися досвідом виробництва свинини, що є пріоритетним напрямом діяльності Групи компаній. Наразі Група має 12 свинокомплексів і розпочала роботу над будівництвом наступних. Племінним ядром для формування маточного поголів’я стали свині данської генетики: ландрас, йоркшир (велика біла) та дюрок. Завдяки науковому підходу й модернізації виробничого процесу господарство має одні із найвищих показників продуктивності не тільки за українськими, а й за європейськими мірками.
Здобувачам вищої освіти також були представлені результати діяльності у сфері переробки продукції тваринництва. Група компаній має власні потужності для переробки свинини (забійний цех, цехи пакування охолодженого м’яса та виробництва готових виробів). Виробничі потужності укомплектовані сучасним обладнанням від відомих виробників. Запроваджені системи ISO 9001 та ISO 22000 гарантують безпечність кожного процесу м'ясопереробки та якість продукції для споживання.