Озброєний фінансовою інформацією від НБУ – захищений від кіберзлочинів. #ШахрайГудбай

В рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству «Шахрай Гудбай» Національний банк України проводить освітні заходи з протидії платіжному шахрайству для педагогів та студентів з метою підвищення рівня знань молоді з платіжної безпеки та запобіганню шахрайським випадкам. Долучився до цих заходів 1 листопада 2023 року і факультет обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету.

З вітальним словом і обґрунтуванням потреби заходів з платіжної безпеки в реаліях сучасного диджиталізованого суспільства та постійної взаємодії з кіберпростором звернувся декан факультету обліку та фінансів, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доцент Олександр Валентинович Безкровний.

Доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доцент Яна Анатоліївна Дроботя в рамках даних заходів для здобувачів вищої освіти в межах вибіркової навчальної дисципліни «Банк в смартфоні», на основі презентаційних матеріалів від НБУ, провела лекцію на тему: «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства».

Під час заняття здобувачі вищої освіти мали змогу закріпити власні знання з безпеки здійснення диджиталізованої взаємодії з банківськими установами, здійснення розрахунків з використанням платіжних карток та мобільних платіжних інструментів. Здобувачі вищої освіти дізнались також про започаткування шахрайства з грошима, види шахрайства, про причини шахрайства з грошима з боку держав. Окрім того, отримали інформацію про особливості підробки банкнот, найчастіше підроблювану банкноту сьогодення, шахрайство з платіжними картками.

Під час презентаційних матеріалів наданих Національним банком України було акцентовано на тому, як швидко визначити справжність банкнот, досліджено сучасні методи підробки, історію платіжної картки та вплив соціальної інженерії на шахрайські схеми сучасності, злочини з грошима у віртуальному просторі, скімінг, фішинг. Також була представлена інформація про способи захисту грошей від кібершахрайства, процедуру звернення до кіберполіції під час виникнення даних злочинів.

Така змістовна та цікава лекція стала можлива завдяки інформаційному середовищу з фінансової грамотності від НБУ, просвітницьким заходам від НБУ під егідою заходів #ШахрайГудбай та його базовим освітнім ресурсам, зокрема: @harazd.bank.gov.ua, @talan.nbu,  @harazd_nbu.

 

Тож захід з платіжної безпеки від Національного банку України виявився надзвичайно цікавим, змістовим та практично корисним для здобувачів вищої освіти під час вивчення дисципліни «Банк в смартфоні», які є звичайними членами сучасного диджиталізованого суспільства, а тому стикаються з викликами технологій у звичайному житті.

Окрім того, здобувачі вищої освіти мали змогу пограти в гру «КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!», прокачавши власні навички з платіжної безпеки. Дана гра також була запропонована в рамках заходів від НБУ #ШахрайГудбай та його базових освітніх ресурсів.