Викладачі кафедри біотехнології та хімії активно залучають до проведення лекцій для студентів спеціальності Біотехнології та біоінженерія науковців-практиків у галузі біотехнології. Зокрема, 9 листопада 2023 року запрошеним лектором знову стала кандидатка біологічних наук, старша наукова співробітниця, провідна наукова співробітниця лабораторії імунітету, біотехнології та якості Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України Білинська Олена Володимирівна. Пані Олена як відомий фахівець у галузі біотехнології рослин уже знайомила майбутніх фахівців-біотехнологів із напрямами досліджень, за якими працюють співробітники лабораторії, та науковими розробками лабораторії генетики, біотехнології та якості під час попередньої зустрічі, яка була присвячена біотехнологічним дослідженням у галузі рослинництва.
Сьогоднішню зустріч пані Олена присвятила темі «Експериментальна гаплоїдія: теоретичні основи та практичні результати». Вона поділилася своїм досвідом використання природних і хімічно модифікованих крохмалів у складі живильних середовищ, а також технологією отримання гаплоїдів ячменю у культурі пиляків in vitro. Досить цікавою була розповідь про початок дослідження з отримання гаплоїдів ячменю у культурі пиляків in vitro та основні результати, а також індукцію новоутворень і регенерацію рослин у культурі пиляків in vitro лінії ярого ячменю ДГ00-126 на середовищах з агар-агаром і кукурудзяним крохмалем. У презентації також було представлено утворення морфогенних структур і регенерація рослин у культурі пиляків in vitro ярого ячменю (лінія ДГ00-126) на живильних середовищах з різними гелеутворювальними компонентами.
Загалом такі зустрічі є свідченням того, як теоретичні знання фахівця-біотехнолога втілюються у практику і сприяють формуванню таких компетенцій, як здатність працювати з біологічними агентами, використовуваними у біотехнологічних процесах (мікроорганізми, гриби, рослини, тварини, віруси, окремі їхні компоненти), здійснювати експериментальні дослідження з вдосконалення біологічних агентів, зокрема спричиняти зміни у структурі спадкового апарату та функціональній активності біологічних агентів. Лекція, як і завжди, виявилася цікавою, змістовною та пізнавальною для майбутніх біотехнологів. Наприкінці зустрічі колектив кафедри та студенти подякували Олені Білинській за цікаву та змістовну доповідь.