У ПДАУ відбувся форум-ярмарок крафтового бізнесу Полтавщини

На форум-ярмарок «Крафтовий бізнес Полтавщини: єднання заради відновлення регіону», організований Полтавською державною військовою адміністрацією і Полтавським державним аграрним університетом, завітали представники місцевої адміністрації та підприємці, щоб спільно обміркувати, як створити умови для розвитку крафтового виробництва Полтавської області завдяки ефективній співпраці влади та бізнесу.

Модераторкою заходу була директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Віта Рекотова.

Захід пройшов на високому рівні, були присутні поважні гості, серед яких начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін, перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук, заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко, заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, керівниця апарату Полтавської ОВА Тетяна Рудяк, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, начальниця Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Яніна Аранчій, секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, заступниця в. о. міського голови Полтавської міської ради Тетяна Бардіна, заступниця директора Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Світлана Туль, співзасновник мережі магазинів «Аврора Мультимаркет» Лев Жиденко, директор Торговельного центру «Епіцентр» у м. Полтава Валерій Смоквина, ректорка Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Марина Гриньова, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля, голови місцевого самоврядування Полтавської області та інші.

Ректор ПДАУ Олександр Галич наголосив, що важливе значення для побудови ефективного діалогу між владою та бізнесом має науково-освітній супровід, пов'язаний із діяльністю місцевих ЗВО, з переважною більшістю із яких уже підписано договори про співпрацю. Голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій багато років налагоджувала плідну співпрацю Університету з владою та представниками бізнесу, тож проведення форуму саме на базі нашого освітнього закладу – це значною мірою її здобуток.

Далі пролунали виступи про підтримку крафтового бізнесу органами місцевого самоврядування Полтавської області. До зібрання звернулися голова Білицької селищної ради Микола Скрильник, голова Гадяцької міської ради Володимир Нестеренко, т. в. о. міського голови секретар Карлівської міської ради Сергій Бобрицький, перший заступник голови Кременчуцької міської ради Володимир Пелипенко, голова Лубенської міської ради Олександр Грицаєнко, заступниця міського голови, начальниця управління економічного розвитку та інвестицій Миргородської міської ради Наталія Молочко, голова Оржицької селищної ради Олена Сидоренко, голова Решетилівської міської ради Оксана Дядюнова, голова Сергіївської сільської ради Ігор Лідовий.

Увагу присутніх привернули виступи Віти Рекотової та Світлани Туль стосовно участі у грантових програмах як інструменту розвитку крафтового бізнесу.

Не менш цікавими були виступи співзасновника мережі магазинів «Аврора Мультимаркет» Лева Жиденка, заступника комерційного директора мережі магазинів «Аврора Мультимаркет» Максима Безрука та керівниці відділу корпоративної соціальної відповідальності мережі магазинів «Аврора Мультимаркет» Альони Жигури, які розповіли про стратегічний вибір та ефективний розвиток бізнесу.

Особливості виходу місцевих виробників на сучасний продуктовий супермаркет FOOD MARKET ТЦ «Епіцентр» оприлюднили директор Торговельного центру «Епіцентр» в м. Полтава Валерій Смоквина та управляюча FOOD MARKET ТЦ «Епіцентр» в м. Полтава Анна Маріїч.

Засновниця маркетплейсу крафтових товарів України та благодійного фонду «Це Крафт», адміністраторка проєктів ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» Вікторія Кулакова в онлайн-форматі розповіла про створений нею маркетплейс для мікровиробників, переробників і ремісників.

Про підтримку місцевих виробників харчової продукції задля розширення їхніх ринків збуту розповіла заступниця комерційного директора мережі магазинів SPAR та «Vivat Провінція» Вікторія Бєлоусова.

Про історію успіху мережі «Леляківська Сироварня» як приклад ефективної співпраці крафтового бізнесу та концептуальних фірмових магазинів розповів керівник відділу продажів мережі фірмових магазинів «Леляківська Сироварня» Сергій Шашель.

До участі у форумі долучилися також співзасновник сімейного бізнесу Meetty Chocolate Олексій Колчанов, голова правління Садівничого товариства «Мрія», співзасновник бренду «Адамівка» Іван Дегтяр, засновниця майстерні крафтового шоколаду Afrodiziak Вікторія Подольська,  власниця сімейної мініпекарні ТМ «Хорс» Станіслава Бабич, керівниця «Greenforyou.food – смачна їжа в пакетах» Тетяна Чернікова, власниця сімейного фермерського господарства «Марківчанка» Олена Кіріченко, власник бренду Petro’s Kitchen, Petro’s Wine Петро Крайсвітній, співвласниця сімейного бізнесу King coffe and bakery, співзасновниця соціального проєкту «Пиріжковий батальйон» Тетяна Костишина, крафтова майстриня кондитерських виробів, представниця ветеранського бізнесу Олександра Горобець, співвласник сімейного бізнесу ТМ «Сергіївський продукт» Володимир Опришко.

Форум пройшов насичено та змістовно, його учасники висловили свої думки та дійшли згоди стосовно багатьох аспектів створення сприятливих умов для розвитку крафтового виробництва Полтавської області, вони були одностайні в тому, що для цього необхідні ефективна співпраця влади й бізнесу та залучення потенціалу провідних навчально-наукових закладів, які готують майбутніх підприємців і працівників.