22–23 травня 2024 року на кафедрі будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету було організовано й проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти». В організації цього заходу, крім ПДАУ, брали участь його структурні підрозділи та університети-партнери – Херсонський державний аграрно-економічний університет, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Полтавській області, ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ», ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж ПДАУ», ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж ПДАУ», ВСП «Березоворудський фаховий коледж ПДАУ», Харківський державний професiйно-педагогічний фаховий коледж iменi В. І. Вернадського, а також ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище».
У науковій інтернет-конференції брали участь вчені, викладачі, студенти і фахівці, які переймаються проблемами освітнього менеджменту та професійної освіти у закладах вищої, фахової передвищої, професійної освіти.
Напрямами роботи конференції були: методолого-теоретичні та організаційно-методичні проблеми розвитку професійної освіти; оптимізація освітнього простору в умовах сьогодення; інноваційні технології навчання у процесі професійної підготовки фахівців аграрного профілю; інформатизація освітнього середовища ЗП(ПТ)О аграрного профілю засобами інформаційно-комунікаційних технологій; тенденції та перспективи розвитку аграрного виробництва, переробки сільськогосподарської продукції та харчових технологій в умовах сьогодення.
На початку конференції із вітальним словом до її учасників звернувся Сергій Валерійович Яхін, завідувач кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ, к. т. н., доцент, доцент кафедри, який розповів про історію започаткування конференції, висловив вдячність присутнім і співорганізаторам та побажав плідної і конструктивної роботи.
Наступний виступ було присвячено розробленню навчальних дистанційних курсів, що відповідають сучасним вимогам до подібних матеріалів. Зазначену актуальну тематику висвітлила Наталія Василівна Кононец, д. п. н., доцентка, доцентка кафедри економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем Полтавського університету економіки і торгівлі, викладачка вищої категорії, викладачка-методистка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління економіки і права ПДАУ».
Потім Володимир Миколайович Мокляк, д. п. н., професор, завідувач кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, виклав своє бачення сучасного тлумачення педагогіки, проблеми її трансформації та розвитку суспільства.
Не менш актуальну для наукової спільноти тему висвітлила Оксана Петрівна Кошова, к. п. н., доцентка, доцентка кафедри вищої математики та фізики Полтавського університету економіки і торгівлі, у виступі про особливості викладання дисципліни «Вища та прикладна математика» для студентів спеціальності Менеджмент.
Цікавим і оригінальним був виступ Ірини Михайлівни Канівець, к. п. н., доцентки, доцентки кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ, про перспективи застосування доповненої реальності під час навчання вищої математики студентів ЗВО аграрного профілю.
Жваве обговорення, активні уточнення й запитання дали підстави зробити висновки, що теми виступів є важливими, неоднозначними й цікавими у педагогічних і методичних наукових колах.
Підсумки, пропозиції та перспективи висвітлив Анатолій Вікторович Антонець, к. п. н., доцент, доцент кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ, гарант освітньої програми Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології).
Модераторкою конференції була Юлія Іванівна Овсієнко, к. п. н., доцентка, доцентка кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ.
За результатами проведення конференції буде сформовано збірник тез доповідей, у якому буде представлено не тільки виступи, а й тези, тематика яких пов’язана із сучасними тенденціями підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.