Співпраця ПДАУ з Лестерським університетом

17 травня 2024 року в рамках освітнього процесу ОПП Біотехнології та біоінженерія відбулася зустріч із професором Лестерського університету Сергієм Пілецьким, провідним фахівцем із молекулярного імпринтингу та біосенсорів, керівником Лестерської біотехнологічної групи.


Професор Пілецький – наш співвітчизник, який 1985 року здобув ступінь магістра біоорганічної хімії у Київському державному університеті, 1991 року – ступінь доктора філософії, а вже 1994 року вирушив до Японії, потім до Швеції, Німеччини та Франції, оскільки з огляду на специфіку роботи йому потрібно було контактувати з групами учених і мати справу з технологіями, яких фактично не було в Україні. 1998 року він приїхав до Англії і почав працювати в Лестерському університеті. 2002 року Сергій Пілецький став професором хімії полімерів і керівником Кренфілдського біотехнологічного центру. За свої наукові досягнення учений отримав низку нагород, таких як JSPS DFG та Leverhulme Fellowships, нагороду Президента України Royal Society Wolfson Research Merit Award, а також ступінь доктора наук Кренфілдського університету. Він написав і оформив понад 380 статей і патентних заявок (h-index-77).

 

Наразі його наукова група досліджує полімери з молекулярним відбитком, займається обчислювальним дизайном і молекулярним моделюванням, діагностикою, нанотехнологіями, розробленням ліків для лікування раку та протимікробних засобів.

 
На початку зустрічі проректор з науково-педагогічної, наукової роботи ПДАУ Олег ГОРБ  виклав своє бачення можливих напрямів наукового співробітництва Полтавського державного аграрного університету та Лестерського університету.
Потім професор Пілецький прочитав студентам лекцію на тему «Молекулярний імпринтинг» у межах навчальної дисципліни «Біоінженерія». Відомо, що метод отримання «молекулярних відбитків» базується на полімеризації функціональних мономерів при спеціальному введенні молекул-темплатів, а отримані  полімери з молекулярним імпринтом дуже широко використовуються для діагностики нуклеїнових кислот. Під час лекції професор відповів на численні запитання викладачів і студентів щодо теми лекції та про освітній процес в Університеті загалом.

Наприкінці зустрічі професор запропонував підтримку та допомогу викладачам кафедри біотехнології та хімії в їхніх наукових дослідженнях і погодився взяти участь у підготовці здобувачів вищої освіти за ОПП Біотехнології та біоінженерія шляхом проведення гостьових лекцій.