29 травня 2024 року в рамках Тижня Відкритого Уряду, який щорічно проходить у країнах-учасницях міжнародної ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”», у Полтавському державному аграрному університеті за підтримки Полтавської обласної військової адміністрації, Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся круглий стіл «Реалізація регіональної політики на принципах прозорості».
З вітальними словами до учасників заходу звернулися голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля та заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко.
Голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій висловила вдячність партнерам за підтримку в проведенні круглого столу, а також підкреслила важливість обговорення питань реалізації регіональної політики, керуючись принципами прозорості та висловила сподівання, що цей захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, де кожен з учасників зможе знайти для себе щось корисне та нове.
Ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля звернув увагу на важливість подібних круглих столів для молоді, оскільки саме від неї залежить майбутнє України, адже такі заходи сприяють збільшенню участі громадян у важливих питаннях державотворення. Він висловив переконання, що розбудова демократичної та прозорої держави є ключовим чинником для комфортного життя людей.
Заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко підкреслив, що Полтавський державний аграрний університет – це єдиний навчальний заклад у Полтавському регіоні, який готує фахівців за спеціальністю Політологія і важливим аспектом цього заходу є можливість вести активний діалог з молоддю. Адже залученість молоді та сприйняття нею цих питань є дуже важливими для розвитку демократії та прозорості в Україні.
Модератором круглого столу була проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку Полтавського державного аграрного університету Тамара Шаравара.
Обговорення велося за трьома напрямами і було виголошено такі доповіді:
1. Механізми учасницької демократії.
«Форми громадської участі на регіональному рівні». Доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін ПДАУ Сергій Приходько проаналізував наявні форми громадської участі та окреслив перспективні напрями їх розвитку.
«Перспективи електронного врядування у місцевих органах виконавчої влади». Випускник ПДАУ магістр спеціальності Політологія Федір Сидоренко проаналізував можливості та виклики впровадження електронних інструментів для забезпечення прозорості та підзвітності влади.
«Форма громадської участі: Електронні петиції». Магістрант спеціальності Політологія ПДАУ Павло Ходієнко дослідив досвід використання електронних петицій як інструмента громадської участі у процесі прийняття рішень.
2. Публічні комунікації на регіональному рівні.
«Публічні комунікації на регіональному рівні». Завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ПДАУ докторка наук з державного управління, професорка Тамара Лозинська наголосила на важливості ефективних публічних комунікацій для розвитку регіонів.
«Публічні комунікації як елемент регіональної політики у сучасних умовах» Завідувачка кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії ПУЕТ докторка економічних наук, професорка Тетяна Костишина поділилася досвідом розроблення та реалізації публічних комунікаційних стратегій на регіональному рівні.
«Комунікації в системі надання безоплатної правничої допомоги». Начальник Центрально-Східного управління надання безоплатної правничої допомоги, голова комісії з реорганізації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко розповів про роль публічних комунікацій у забезпеченні доступності правової допомоги для громадян.
3. Адаптація законодавства ЄС до українських реалій.
«Адаптація законодавства ЄС до українських реалій». Доцент кафедри підприємництва і права ПДАУ кандидат юридичних наук Богдан Стрілець проаналізував виклики та перспективи адаптації законодавства ЄС до українських реалій на регіональному рівні.
«Принципи прозорості у контролі за діяльністю органів місцевого самоврядування: міжнародний досвід». Професор кафедри менеджменту ПУЕТ доктор наук з державного управління Ігор Козюра поділився досвідом країн ЄС щодо забезпечення прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування.
Після кожного блоку доповідей відбувалися дискусії, під час яких учасники круглого столу мали змогу обмінятися думками та поділитися своїм досвідом щодо обговорюваних питань.
Круглий стіл став майданчиком для конструктивного діалогу між представниками влади, наукової та бізнесової сфер, громадських організацій і молоді. Учасники заходу виробили ряд рекомендацій щодо вдосконалення механізмів реалізації регіональної політики, керуючись принципами прозорості, посилення участі громадян у прийнятті рішень та адаптації законодавства ЄС до українських реалій.