3 вересня до Полтавського державного аграрного університету прибули представники Агентства ООН у справах біженців, аби презентувати фотовиставку «Зберігаємо надію вдалині від дому», а також, щоб ознайомитися з процесом реалізації масштабної програми реконструкції будівель, призначених для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Серед гостей заходу були:
• Володимир Василенко — заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації;
• Тетяна Бардіна — заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів;
• Владислав Носенко — представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
• Кароліна Ліндхольм Білінг — представниця УВКБ ООН в Україні;
• Йен Флет — радник-посланник Посольства Норвегії в Україні;
• Хонг-Вон Ю. — голова відділу з міжнародної співпраці Посольства Канади в Україні;
• Амал Азуз — старший аналітик з розвитку Посольства Канади в Україні;
• Федеріко Серсале — голова саб-офісу УВКБ ООН, Дніпровський саб-офіс;
• Олександра Литвиненко — радниця з питань захисту УВКБ ООН, Дніпровський саб-офіс;
• Вікторія Тютюнник — радниця з питань зовнішніх зносин саб-офісу УВКБ ООН, Дніпровський саб-офіс;
• Олег Платонов — старший спеціаліст з питань звітності УВКБ ООН, Дніпровський саб-офіс.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну ПДАУ відчинив свої двері для понад 15 тисяч українців, змушених покинути свої домівки. Сьогодні на території університету проживає 267 ВПО. Завдяки спільним зусиллям університетської спільноти та гуманітарних організацій життя переселенців стало безпечнішим і комфортнішим.
Одним із важливих пунктів візиту стала екскурсія гуртожитком №5, де команда ПДАУ продемонструвала масштаб виконаних ремонтних робіт. Гості побачили сучасні кімнати, обладнані меблями та побутовою технікою, оглянули спільні кухні та санвузли та мали змогу поспілкуватися з Людмилою, однією з внутрішньо переміщених осіб, яка проживає в гуртожитку ПДАУ. Вона розповіла свою історію, про те, як вибиралася з окупованого Мелітополя, з якими труднощами зіткнулась на шляху до безпечного місця.
«Ми прагнемо створити для наших гостей максимально комфортні умови проживання», — зазначив проректор з науково-педагогічної, наукової роботи ПДАУ Олег Горб. – «Співпраця з УВКБ ООН дозволяє нам реалізувати важливі сьогодні проєкти та надавати все необхідне для наших внутрішньо переміщених осіб».
Особливу увагу гостей привернула лабораторія, створена за ініціативою самих ВПО. Цей проєкт, реалізований у рамках програмного напряму Camp Coordination and Camp management Благодійного фонду «Право на захист» за участі адміністрації ПДАУ, став можливим завдяки активній позиції переселенців.
Крім того, під час візиту відбулося відкриття фотовиставки «Зберігаємо надію вдалині від дому», присвяченої 30-річчю діяльності УВКБ ООН в Україні. Експозиція відображає ключові віхи роботи агентства в нашій країні: від підтримки репатріації кримських татар у 1990-х роках до допомоги вимушено переміщеним особам унаслідок російсько-української війни.
«Частина робіт присвячена нинішньому періоду, починаючи з 2014 року, коли ми розпочали свою роботу в Луганській і Донецькій областях, тобто для тих людей, які переходили з окупованих частин на неокуповану територію нашої держави», – зазначила Кароліна Ліндхольм Білінг, представниця УВКБ ООН в Україні. – «Третя частина фотовиставки присвячена вже повномасштабному вторгненню, тобто часам, коли вже три з половиною роки триває війна».
«Співпраця з УВКБ ООН допомагає нам не лише розв'язувати нагальні гуманітарні проблеми, а й об’єднувати зусилля для побудови кращого майбутнього для України», — підкреслила голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій. – «Ця виставка – це результат нашої спільної роботи і доказ того, що разом ми сильніші».
Відкриття фотовиставки та візит представників УВКБ ООН нагадують нам про важливість гуманітарної допомоги в умовах війни. Полтавський державний аграрний університет продемонстрував, що освітні заклади можуть стати не лише осередками знань, а й центрами підтримки для тих, хто цього найбільше потребує. Разом ми зможемо подолати всі труднощі та відбудувати нашу країну.
Фотовиставка «Зберігаємо надію вдалині від дому» діятиме протягом 3—20 вересня з 09:00 до 16:00.