Презентації та дегустації наукових робіт магістрів в рамках діяльності наукового гуртка

З 2 по 4 жовтня 2024 року на кафедрі харчових технологій відбувся щорічний захід з презентації та дегустації  наукових робіт магістрів в рамках діяльності наукового гуртка. Здобувачами вищої освіти рівня магістр спеціальності 181 Харчові технології були проведені спеціалізовані заходи:

Назар МИЩЕНКО представив результати науково-дослідної роботи з визначення оптимальних параметрів ферментації листя плодових дерев (персик, вишня, яблука) різних термінів збору. Для розроблення технології екстрактів з ферментованого листя в якості екстрагенту були використані водно-спиртові суміші різної концентрації. Дегустаційна комісія відзначила приємний аромат зразків, який відповідає аромату плодів персику, вишні, яблук, проте перевагу було надано екстракту з листя персику за найбільш яскравий та виражений аромат з відтінком мигдальної кісточки;

Ірина ДЕМИДЕНКО представила результати щодо розроблення технології желе на основі цибулевого пюре з використанням альтернативних джерел ароматизації. Особливість представленої роботи полягає в тому, що аромат цибулі руйнується при одночасному використанні гірчиці. Ефект деароматизації фіксується желатиновим розчином, в який додавали різні ароматичні добавки: корицю, ваніль, цедру апельсина, пряно-ароматичні трави. Дегустаційна комісія відзначила задовільну текстуру, консистенцію, колір всіх зразків, проте  за показником аромат перевагу було віддано зразкам із використанням кориці та ванілі.

Микита ЛЕБЕДЬ представив результати науково-дослідної роботи з виробництва веганського морозива на рослинній сировині (кокосові вершки та мигдальне молоко) без цукру. Особливість представленої роботи полягає в тому, що в морозиві для веганів не використовується сировина тваринного походження, а відсутність цукру компенсується рослинними добавками. В рецептурі було використано овочевий сік огірка та пряної рослини кануфер. Дегустаційна комісія відзначила задовільну текстуру, консистенцію, високу гдадкість, однорідність всіх зразків, проте  перевагу було віддано зразку із використанням мигдалевого молока з додаванням соку огірка.

Засідання проходили у дружній атмосфері та надихнули гуртківців до нових етапів досліджень.