Інноваційні технології для українського агросектора: результати візиту української делегації до Японії

З 18 по 26 жовтня проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Полтавського державного аграрного університету Олег Горб у складі офіційної української делегації відвідав Японію з метою ознайомлення з японськими інноваційними технологіями в аграрному секторі. Візит відбувся на запрошення уряду Японії та за організаційної підтримки депутатки Полтавської міської ради Тетяни Годяк.
 
Під час перебування української делегації в Японії особливу увагу було приділено вивченню технології генерації нанобульбашок, запатентованій у 2017 році японською компанією Kakuichi. Цей інноваційний пристрій дає змогу насичувати воду, яка використовується для поливу рослин, киснем у молекулярній формі. Завдяки такій технології вода, що подається на поля або в теплиці, стає більш ефективною, сприяє ліпшому засвоєнню рослинами поживних речовин із ґрунту, посилює їх стійкість до хвороб, що врешті-решт призводить до підвищення врожайності сільськогосподарських культур.
 
Наша делегація відвідала кілька японських фермерських господарств, які вже впровадили технологію генерації нанобульбашок у свої виробничі процеси. Фермери поділилися досвідом використання цієї технології при вирощуванні огірків, помідорів, полуниці, бананів, яблук і відзначили її високу ефективність. Деякі з цих господарств співпрацюють із компанією Kakuichi вже кілька років і демонструють стабільне зростання врожайності на 15 % і більше.
 
Крім того, українські аграрії побували на заводі, де відбувається сортування та пакування яблук, вирощених за допомогою технології нанобульбашок, і мали змогу дегустувати японські сорти яблук.
 
Окремий день було присвячено ознайомленню з виробничими потужностями компанії Kakuichi, яка була заснована 138 років тому, тож має багату історію співпраці з японськими фермерами. Компанія тривалий час є лідером в Японії у галузях виробництва труб і шлангів для зрошувальних систем у сільському господарстві, будівництва ангарів для сільськогосподарської техніки та розроблення й виробництва інноваційних рішень для сільського господарства.
 
Варто зазначити, що всі кошти, які японський уряд виділяє на міжнародні проєкти, реалізуються виключно через Японську агенцію міжнародного співробітництва (JICA), яка наразі є одним із ключових партнерів України у сфері підтримки сільськогосподарського сектора у воєнний час.
 
За підсумками візиту у присутності заступника міністра сільського, лісового та водного господарства Японії (MAFF) було погоджено проєкт меморандуму про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом і компанією Kakuichi, тож найближчим часом відбудеться його офіційне підписання. Згідно з цим меморандумом ПДАУ отримає від компанії Kakuichi сучасне обладнання для проведення наукових досліджень щодо застосування технології нанобульбашок в умовах українського сільськогосподарського виробництва.
Завдяки результатам, отриманим під час таких досліджень, японські та українські фахівці зможуть розробити рекомендації для українських аграріїв щодо ефективного впровадження цієї інноваційної технології на теренах України.
 
Що це означає для українського аграрного сектора?
 
Співпраця з японськими партнерами відкриває нові перспективи для розвитку українського сільського господарства. Впровадженню цих інноваційних технологій дасть змогу
• збільшити врожайність сільськогосподарських культур,
• поліпшити якість продукції,
• зменшити витрати на виробництво,
• зробити українське сільське господарство більш конкурентоспроможним на світовому ринку.
Співпраця з японськими партнерами допоможе Полтавському державному аграрному університету не лише впроваджувати новітні технології в навчальний процес, але й сприяти розвитку українського агросектора та підвищенню його конкурентоспроможності на світовому ринку.
Адміністрація ПДАУ висловлює щиру вдячність уряду Японії, агенції JICA, компанії KAKUICHI та пані Тетяні Годяк за можливість долучитися до проекту впровадження японських інноваційних технологій в аграрну галузь України.