30 жовтня 2024 року на базі кафедри будівництва і професійної освіти відбулася онлайн-зустріч викладачів ПДАУ із Уршулою РУКАШ (Urszula Rukasz, specjalista RODN "WOM" w Bielsku-Białej), Мариною КИРИЛЮК (dr Maryna Kyryliuk, specjalista RODN "WOM" w Bielsku-Białej) і професором Сілезького університету в Катовіце, Інституту історії – Лехом Кшижановським (Lech Krzyżanowski – polski historyk, prawnik, profesor na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach). Вебінар було організовано в рамках міжнародної угоди про співпрацю ПДАУ з Регіональним центром удосконалення вчителів "WOM" в Бельсько-Бяла (Польща).
У програмі зустрічі було ознайомлення присутніх із питаннями, пов’язаними з особливостями освітніх процесів поляків, українців і білорусів, які проживали на прикордонних територіях з 1914 по 2022 рік.
Лех Кшижановський детально проаналізував соціальні, економічні й політичні умови співіснування людей різних національностей і віросповідування на прикордонних територіях, що межують із Польщею. Особливу увагу доповідач приділив питанню організації освітнього процесу в закладах освіти різних рівнів. Його бачення було підкріплено історичними фактами та подіями на кожному з окремих етапів із 1914 до 2022 року.
Всі присутні мали змогу поставити запитання, висловити власну думку з приводу соціально-економічних, політичних та історичних подій.
Минулого року викладачі кафедри БПО – група забезпечення викладання ОК на ОПП — мали нагоду ознайомитися з особливостями освітньої програми з історії в школах Польщі (польсько-український аспект), історичними фактами та подіями, в яких центральна роль належала Україні й Польщі. Тогоріч із пізнавальною розповіддю перед учасниками вебінару виступила Уршула РУКАШ.
На зустрічі були присутні студенти 1 і 2 курсів, які навчаються за спеціальністю 015 Професійна освіта, гарант освітньо-професійної програми Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) Анатолій АНТОНЕЦЬ, голова ради з якості вищої освіти спеціальності Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) Юлія ОВСІЄНКО, а також партнери, з якими укладено угоди про співпрацю, — Університет Григорія Сковороди в Переяславі та Державний навчальний заклад "Гадяцьке вище професійне аграрне училище".
У 2024/2025 навчальному році в рамках міжнародної співпраці з іншими країнами та закладами вищої освіти передбачено продовження вивчення тематики попереднього року та розгляд нових проблемних питань освітнього процесу.