Історично у перший четвер листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. ЮНЕСКО як організація, що започаткувало цю дату, зазвичай проводить ряд різних заходів, присвячених цій проблемі.
Однак у 2024 році за підтримки урядів Швеції та Колумбії було організовано та проведено Першу глобальну міністерську конференцію із припинення насильства над дітьми. Ця дводенна подія, що зібрала представників урядового рівня понад 100 країн, була проведена у столиці Колумбії – місті Богота. Враховуючи широкий інтерес світової спільноти до питання, винесеного у назву конференції, організатори зробили доступними в онлайні ту частину подій, що відбувалися на головній сцені.
Високий рівень події засвідчили й доповідачі, серед яких були: президент Колумбії Густаво Петро, міністр соціальних служб Швеції Камілла Вальтерссон Грьонваль, спеціальний представник Генерального секретаря з питань насильства над дітьми доктор Наджат Маалла М’їд, Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я доктор Тедрос Адханом Гебрейесус, Голова Комітету ООН з прав дитини професор Енн Скелтон, Принц Гаррі, герцог Сассекський, і його дружина Меган, герцогиня Сассекська, й інші.
Були присутні на конференції також і представники України, зокрема, у панельних дискусіях брала участь міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович («Найефективніші перевірені рішення для припинення насильства над дітьми») та заступниця міністерки з питань європейської інтеграції України Ірина Постоловська («Інтегровані служби реагування та підтримки»).
Долучилася Україна й до проголошення гарантій щодо
- підтримки батьків та опікунів (розширення доступу до надання психосоціальної підтримки та допомоги; програми навчання потенційних прийомних батьків);
- послуг реагування та підтримки (запровадження мінімального пакета соціальних послуг у пілотних громадах, що включає денний догляд за дітьми з обмеженими можливостями, послуги раннього втручання, підтримку сімей, які виховують дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей-сиріт; повернення всіх дітей, які були вимушено переміщені або депортовані до Російської Федерації, забезпечення їх реінтеграції, базових потреб, житла, медичної допомоги та психологічної реабілітації);
- цифрових рішень (запровадження цифрової системи для систематичного збору й моніторингу даних про всіх дітей в Україні та забезпечення отримання ними необхідних послуг підтримки).