22 листопада у рамках Програми USAID АГРО та CBR було презентовано результати дослідження «Оцінка гендерної рівності та соціальної інклюзії в аграрному секторі України», в якому взяли участь Тамара Олексіївна Шаравара, завідувачка кафедри політології, історії і філософії, докторка історичних наук, професорка, і Анастасія Іванівна Некряч, професорка кафедри політології, історії і філософії, докторка політичних наук, професорка.
Під час заходу учасники дізналися про результати дослідження, яке тривало упродовж липня — вересня 2024 року.
Учасники обговорили питання ролі й місця жінок в агросекторі та залучення їх до агробізнесу, а також шляхи мінімізації факторів і ризиків, що уповільнюють цей процес. Було наголошено, що у жінок має бути реальна можливість набувати нових знань і практичних навичок, не лише вдосконалювати свою діяльність у сферах, що традиційно вважалися жіночими, таких як переробка, зберігання та збут сільськогосподарської продукції, а й освоювати професії, пов'язані з управлінням сільськогосподарською технікою.
Також на заході було обговорено питання соціальної інклюзії вразливих груп населення, яке проживає у сільській місцевості, зокрема молоді, ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю. Учасники пропонували конкретні форми для кожної з груп, щоб вони могли реалізувати свій потенціал, інтегруватися в сільське господарство та сприяти економічному розвитку сільських громад. Промовці звернули увагу на потребу надання кваліфікованої юридичної, психологічної, фінансової підтримки та створення сприятливих умов для роботи у своїх селах, селищах, поселеннях. Було наголошено на потребі зменшення навантаження жінок у сім'ї та підсобному господарстві, а при створенні робочих місць врахування психологічних особливостей жінок. Молодь варто заохочувати відкривати свої перші робочі місця саме в сільській місцевості. Для ветеранів війни важливим є надання психологічної, юридичної та фінансової підтримки. Особливо це стосується тих, хто бажає започаткувати власну справу.
Найбільш вразливою групою сільської місцевості названо внутрішньо переміщені особи. Актуальним для них є створення робочих місць, умов належного проживання та заохочення перенесення колишньої власної справи в агробізнес. Найбільш індивідуального підходу потребують особи з інвалідністю, щоб вони могли знайти своє місце в аграрній галузі.
На заході також було проаналізовано причини, що стримують функціонування аграрного сектора та його розвиток загалом, а саме нестачу облаштованих доріг, соціально-культурної інфраструктури для розвитку дітей і робочих місць, недосконалість логістики постачання та збуту сільськогосподарської продукції. Промовці зверталися до всіх зацікавлених осіб, організацій, структур із проханням активізувати просвітницьку та організаційну роботу з населенням, у якого є мотивація та бажання жити й працювати у сільських громадах і розвивати їх.