Ціль сталого розвитку №8 зосереджена на сприянні сталому економічному зростанню, створенні гідних робочих місць і забезпеченні продуктивної зайнятості для всіх. Ця ціль є критично важливою для досягнення економічної стабільності, соціальної рівності та покращення якості життя.
Полтавський державний аграрний університет робить вагомий внесок у реалізацію цієї цілі через освітню, наукову та соціальну діяльність. Університет готує кваліфікованих фахівців, які забезпечують потреби сучасного ринку праці та сприяють розвитку регіональної економіки. Особлива увага приділяється розвитку інноваційних компетенцій, підприємницьких навичок і професійних здібностей студентів.
Важливим аспектом діяльності Університету є співпраця зі стейкхолдерами, включаючи бізнес, державні установи та громадські організації, що дозволяє створювати нові можливості для стажувань, працевлаштування та професійного зростання студентів і випускників.
Досягнення Полтавського державного аграрного університету на шляху реалізації Цілі 8:
Відділ міжнародних зв’язків відіграє ключову роль у досягненні Цілі 8, сприяючи професійному зростанню студентів і викладачів. Організація програм стажувань, підвищення кваліфікації та активна співпраця з міжнародними партнерами відкривають широкі можливості для отримання сучасних знань, розвитку навичок і підготовки конкурентоспроможних фахівців на глобальному ринку праці.
1. Cпівпраця з Альянсом FORTHEM
2. Підтримка співпраці Опольського університету з українськими університетами в рамках Альянсу FORTHEM. З 15 по 19 травня 2023 року в Опольському університеті (м. Ополє, Республіка Польща) відбувся IV Central European International Week у рамках проекту «Support for the cooperation of the University of Opole with Ukrainian universities as part of the FORTHEM Alliance», який об’єднав учасників з України, Румунії, Хорватії, Туреччини, Латвії та Казахстану.
3. Міжнародна конференція «FORTHEM Lab» у Норвегії.
4.З 21 по 25 квітня 2024 року в Опольському університеті (Республіка Польща) відбувся V Central European International Week у рамках проєкту «Support for the cooperation of the University of Opole with Ukrainian universities as part of the FORTHEM Alliance»
5.У 2024 році ПДАУ продовжено співпрацю в рамках проєкту «Підтримка співпраці Опольського університету з українськими університетами в рамках Альянсу FORTHEM» у 2024 році (грантова угода № BPI/EU/2022/5-00)
6. Cтажування в Університеті Бургундії
7. Начальниця відділу міжнародних зв'язків ПДАУ Яна Радіонова та фахівчиня відділу Олена Смірнова успішно завершили стажування в Університеті Бургундії (Республіка Франція), що проходило в рамках програми Еразмус+ КА1. Вони ознайомилися з інноваційними підходами до організації міжнародної діяльності закладів вищої освіти, а також представили ПДАУ колегам з Університету Бургундії та Інституту Агро Діжон.
8. Співпраця з Асоціацією UCM – Italy
9. Міжнародна конференція «Політика – Бізнес – Наука – Освіта: Стале птахівництво в Україні»
10. Навчання у Шведському університеті сільськогосподарських наук. Ці поїздки сприяла обміну досвідом та знаннями, що підвищить якість освіти в ПДАУ. (https://www.pdau.edu.ua/news/komanda-pdau-na-navchanni-personalu-u-shvec...
https://www.pdau.edu.ua/news/mizhnarodna-akademichna-mobilnist-naukovo-p...)
11. Досвід Західнопоморського воєводства
12. ПДАУ та Західнопоморський технологічний університет
13. Візит до Центру допомоги українцям у Щецині
14. Засіданні керівного комітету проєкту Erasmus+ з розбудови потенціалу «SuLAWe – Стале тваринництво та добробут тварин».
15. Навчання в Університеті Нюртінген-Гайслінген (Німеччина)
16.Здобувачі вищої освіти нашого Університету мають змогу проходити ознайомчу практику (стажування) в 16 країнах світу терміном від 3 до 18 місяців.
17.Відповідно до Міжінституційних договорів із Загребським університетом (Республіка Хорватія), Політехнічним університетом Картахени (Королівство Іспанія) та Університетом Бургундії (Французька Республіка) у межах програми Еразмус+, ключовий напрям 1 — навчальна мобільність, здобувачі вищої освіти ПДАУ у 2024 році отримували стипендію на навчання протягом одного семестру.
Загалом у 2023-2024 році 29 здобувачів вищої освіти брали участь у програмах міжнародної академічної мобільності:
- Завдяки новій угоді Еразмус+ КА1, укладеній з Університетом Бургундії, наші студенти вперше отримали можливість цього року провести весь семестр навчання у Франції
- Навчання здобувачки вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини в Університеті у місті Картахена (Іспанія)
- Студентка ПДАУ взяла участь у міжнародній програмі мобільності
- Короткострокова мобільність для здобувачів спеціальностей ветеринарна медицини та біотехнології!
- Студенти ПДАУ в Kauno kolegija: старт навчального року та наукові дослідження
- Міжнародна академічна мобільність здобувачки РВО магістр у Загребському університеті (Хорватія)
На рівні Університету та факультетів впроваджуються ініціативи, спрямовані на розвиток професійних компетенцій, створення нових можливостей для працевлаштування та підтримку економічного зростання через тісну взаємодію з бізнесом, державними установами й міжнародними організаціями.
- 2023-2024 рр. впроваджено вибіркові навчальні дисципліни Агробізнес в глобальному середовищі, Банк в смартфоні, Зелені фінанси, Інвестування інноваційних та стартап проектів, Особисті фінанси, Поведінкові фінанси, Фінансова грамотність.
- 22 лютого 2023 р. проведено зустріч з делегацією представників агропромхолдингу «Астарта-Київ». Мета візиту – актуалізація затребуваності професії бухгалтера та поглиблення співпраці щодо підготовки фахівців за освітніми програмами спеціальності Облік і оподаткування.
- 19 вересня 2023 р. гостьова лекція «Що таке аудит та чому варто обрати PwC?», організована кафедрою обліку і оподаткування Полтавського державного аграрного університету спільно з компанією PwC Ukraine.
- 9 листопада 2023 р. проведена X Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Наукове забезпечення розвитку національної економіки: досягнення теорії та проблеми практики».
- 5 грудня 2023 р. проведена VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної економічної науки», присвячена 25-річчю заснування факультету обліку та фінансів ПДАУ.
- 15 травня 2024 р. проведена VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної економічної науки».
- 19 вересня 2024 року прочитана лекція у центрі підтримки підприємців ДіяБізнес на тему «Аналіз ефективності бізнесу», лекторка – Єгорова Олена.
- 21 жовтня 2024 р. проведено VI Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бухгалтерський облік, контроль та аналіз в умовах інституційних змін».
- 21 жовтня 2024 р. проведено івент на тему «Гуманітарна допомога – 2024» у рамках вивчення дисципліни «Облік і оподаткування неприбуткових організацій».
- 21 листопада 2024 року проведена ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Наукове забезпечення розвитку національної економіки: досягнення теорії та проблеми практики».
- 28 листопада 2024 р. проведений регіональний дебатний турнір молоді, що прагне брати активну участь у формуванні майбутнього нашої країни, проведений і організований за підтримки Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».
- 03 грудня 2024 р. проведена відкрита лекція «Облік розрахунків з оплати праці суб'єктів державного сектору».