Лекція 1. Сучасний стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні та у світі
Лекція 2. Технології та обладнання для виробництва теплової енергії з біомаси
Лекція 3. Технології та обладнання для виробництва тепла і електроенергії з біомаси
Лекція 4. Техніко-економічна оцінка виробництва теплової та електричної енергії з біомаси
Лекція 5. Кращий досвід країн ЄС із заготівлі та постачання біомаси для енергетичного використання
Лекція 6. Технології та обладнання для виробництва біогазу
Лекція 7. Технології збагачення біогазу
Лекція 8. Техніко-економічне обґрунтування проєктів із виробництва біогазу/біометану
Лекція 9. Технології та обладнання для виробництва гранул та брикетів із біомаси
Лекція 10. Зберігання біомаси, призначеної для енергетичного використання
![](https://www.pdau.edu.ua/sites/default/files/node/17193/certificate-bioenergetykapage-0001.jpg)
Участь у відкритій лекції
12 грудня професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина КОРОТКОВА взяла участь у відкритій лекції на тему «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики». Спікер - професор Майк Шарплз (Mike Sharples), почесний професор Інституту освіти Відкритого університету Великобританії.
Під час лекції було висвітлено ключові виклики, які генеративний ШІ ставить перед вищою освітою: виявлення завдань, виконаних за допомогою штучного інтелекту, розробка рекомендацій щодо доцільного використання ШІ у викладанні й оцінюванні, створення програм ШІ-грамотності для студентів і викладачів тощо. Розглянуті майбутні перспективи використання соціального генеративного штучного інтелекту для підтримки командного навчання та створення спільнот практиків. Лектор акцентує увагу на необхідності готувати здобувачів вищої освіти до майбутнього, де ШІ виступатиме як інструмент для аналізу, проєктування та творчості, що потребує обережного використання та глибокого розуміння його можливостей і обмежень.
Участь у відкритій лекції
10 грудня професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина КОРОТКОВА взяла участь у відкритій лекції на тему «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні». Спікер - професор Роуз Лаккін, почесний професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія.
![](https://www.pdau.edu.ua/sites/default/files/node/17193/sertyfikatpage-2429.jpg)
![](https://www.pdau.edu.ua/sites/default/files/node/17193/certificatepage-0001.jpg)
Неформальна освіта для викладачів: онлайн-курс «Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)» на платформі Prometheus
Співробітники кафедри біотехнології та хімії завідувачка кафедри кандидатка хімічних наук Таміла Ромашко, професорка кафедри кандидатка хімічних наук Ірина Короткова та завідувачка навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» Катерина Благодарь успішно пройшли курс на платформі Prometheus «Англійська мова. Elementary level (A1–A2)» та отримали електронні сертифікати. Курс складається з 25 відеолекцій, інтерактивних занять і форумів, де слухачі ставили запитання. Під час занять слухачі мають змогу поновити словниковий запас з англійської мови, відновити знання граматики та тренувати навички аудіювання. Здобуті знання вони зможуть надалі використовувати в професійній діяльності.