9 грудня Полтавський державний аграрний університет став майданчиком для важливої події – зустрічі, присвяченої обговоренню пілотних заходів зі створення ініціативних груп дрібних агровиробників (SIG) у Полтавській області. На цьому заході зібралися провідні експерти в аграрній галузі, серед яких були міжнародні експерти Рос Булл (Великобританія) та Сергій Замідра (Україна).
Відкриваючи захід, ректор ПДАУ Олександр Галич підкреслив важливість підтримки дрібних агровиробників і зазначив, що Університет, крім того, що готує фахівців, ще й активно долучається до розвитку сільських територій. Викладачі Університету не лише займаються науковою діяльністю, а й діляться своїми знаннями та досвідом з аграріями, виступаючи в ролі надійних партнерів.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Віктор Скриль подякував усім учасникам заходу та наголосив на актуальності підтримки сільського господарства. Департамент готовий сприяти будь-яким ініціативам, спрямованим на залучення інвестицій і розвиток малих виробництв.
Міжнародний і національний експерти з розвитку сільських територій та інновацій для дрібних агровиробників, проєкту ЄС «Інституційна та політична реформа для дрібного сільського господарства (IPRSA2)» Росс Булл і Сергій Замідра презентували пілотні проєкти, які успішно реалізуються в інших регіонах, та обґрунтували важливість їх упровадження на Полтавщині. Особливу увагу вони приділили питанням утримання коштів у регіоні та розвитку місцевих громад.
Експерти поділилися своїм досвідом і баченням розвитку дрібного сільського господарства в Україні. Рос Булл представив успішні практики з Європи, які можна адаптувати до українських реалій. Сергій Замідра детально розповів про особливості українського ринку та перспективи розвитку SIG в нашій країні.
Створення ініціативних груп дрібних агровиробників – це ефективний інструмент для об’єднання зусиль невеликих господарств.
Завдяки спільним діям аграрії можуть:
• поліпшити доступ до ринків: об’єднання дає змогу збільшити обсяги продукції та вигідніше продавати її;
• зменшити витрати на виробництво: спільні закупівлі матеріалів і послуг допомагають зекономити кошти;
• отримати доступ до нових технологій і знань: обмін досвідом між членами групи сприяє впровадженню інновацій;
• підвищити конкурентоспроможність: завдяки об'єднанню зусиль можна ефективніше протистояти викликам ринку.
Після офіційної частини заходу для гостей організували екскурсію по наукових лабораторіях Університету, де вони побачили, як сучасні технології використовують для розв'язання проблем сільського господарства.
Зустріч фахівців у ПДАУ стала важливим кроком на шляху до розвитку дрібного сільського господарства в Україні. Отримані результати та висновки буде використано для розроблення конкретних кроків зі створення та підтримки ініціативних груп дрібних агровиробників.