Науковці ПДАУ на міжнародній арені: участь у конференції «Technologie Wspomaganego Rozrodu» в Польщі

Науково-педагогічні працівники Полтавського державного аграрного університету — декан факультету ветеринарної медицини доктор ветеринарних наук, професор Сергій Кулинич і доцентка кафедри хірургії та акушерства докторка філософії Олександра Туль взяли участь у V Міжнародній конференції «Technologie Wspomaganego Rozrodu», що пройшла 7–8 березня 2025 року у м. Торунь (Польща). 
 
Особливо символічним стало відкриття конференції, яке розпочалося засіданням під патронатом секції історії ветеринарної медицини Польського ветеринарного товариства, присвяченим пам'яті видатного професора Леха Ящковського, у день 40-річчя від його смерті. Це стало важливою подією, що підкреслила зв'язок між історією науки та сучасними досягненнями в галузі репродуктивних технологій.
 
В науковому заході взяли участь  провідні фахівці  галузі ветеринарної репродуктології з усього світу, зокрема експерти з Польщі, Німеччини, Франції, Австрії та Угорщини.
 
Науково-педагогічні працівники мали чудову нагоду ознайомитися з останніми досягненнями, інноваційними методиками та актуальними питаннями у сфері допоміжних репродуктивних технологій. Участь у конференції стала цінним досвідом для обміну знаннями, налагодження міжнародних контактів та обговорення перспектив подальшої співпраці з колегами з європейських країн.
 
Під час конференції Олександра Туль виступила з доповіддю «Застосування цифрових технологій у відтворенні свиней», у якій розповіла про використання різноманітних інноваційних інструментів і систем для оптимізації всіх етапів репродуктивного циклу свиней.
 
Завершився перший день конференції урочистим бенефісом професора, доктора габілітованого Jędrzej M. Jaśkowski з нагоди його 70-ліття. Вітаємо шановного професора з ювілеєм і бажаємо йому подальших наукових звершень!
Дякуємо Jędrzej M. Jaśkowski за можливість взяти участь у міжнародній конференції, яка є надзвичайно важливою для підвищення кваліфікації наших науково-педагогічних працівників, інтеграції української науки у світовий науковий простір і впровадження кращих міжнародних практик у навчальний процес і наукові дослідження.