28 березня 2025 року в Полтавському державному аграрному університеті відбулася нарада з питань розвитку бджільництва у Полтавській області та запобігання загибелі бджіл під час весняно-польових робіт.
У нараді, організованій спільними зусиллями Полтавської обласної військової адміністрації, Департамент агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, Полтавського державного аграрного університету, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Громадської спілки «Обласне об’єднання "Полтавський пасічник"», взяли участь представники влади, аграрії, громадські організації та бджолярі.
З вітальним словом до учасників звернувся директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов. Він підкреслив важливість цієї щорічної зустрічі для розвитку бджільництва в регіоні, зазначивши, що Полтавщина є однією з провідних областей у цій галузі. Сергій Фролов висловив вдячність усім присутнім за їхню активну участь і внесок у розвиток бджільництва.
Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Полтавського державного аграрного університету Олег Горб від імені адміністрації університету привітав присутніх і висловив їм подяку за участь в обговоренні актуальних питань галузі.
Під час наради відбулося нагородження бджолярів почесними відзнаками Спілки пасічників України, що стало визнанням їхнього вагомого внеску в розвиток галузі.
Представниця Мінагрополітики Ірина Голуб запропонувала цифрові рішення для розв'язання актуальних проблем бджільництва, репрезентувавши систему «E-бджільництво», яка допомагає запобігати отруєнню бджіл.
Наталія Сенчук із Громадської спілки «Полтавський пасічник» розповіла про загрозу хімічного токсикозу для бджіл і згубний вплив на них агрохімікатів.
Віктор Писаренко, завідувач кафедри захисту рослин, висвітлив екологічні чинники життєдіяльності медоносних бджіл.
Олена Гончарук з Держпродспоживслужби Полтавщини наголосила на важливості дотримання регламенту застосування засобів захисту рослин, а Ірина Натягла роз’яснила законодавчі аспекти бджільництва відповідно до наказу Мінекономіки № 338 від 19.02.2021.
Людмила Сенчук, заступниця голови кооперативу «Свій до свого», поділилася досвідом кооперації в бджільництві, а Оксана Костюк із «Всеукраїнського конгресу фермерів» презентувала програму консультаційної підтримки для фермерів.
Завершилася нарада жвавою дискусією, під час якої учасники обговорили шляхи розвитку галузі, питання зменшення впливу агрохімікатів на бджіл, важливість співпраці між агровиробниками та пасічниками.
Такі заходи сприяють зміцненню комунікації між фермерами, бджолярами та представниками влади, що є ключовим чинником для збереження популяції бджіл і розвитку галузі бджільництва в Полтавській області.