Ласкаво просимо до психологічної служби

Психологічна служба ПДАУ є структурним підрозділом університету, який створено за наказом ректора №280 від 21.11.2013 р. для здійснення соціально-психологічного супроводу освітньо-виховного процесу в університеті. Метою діяльності психологічної служби ПДАУ є збереження психічного здоров’я усіх учасників освітнього процесу, психологічний супровід освітнього процесу в Університеті та сприяння особистому зростанню й професійному становленню здобувачів вищої освіти.

Основні напрями діяльності психологічної служби

  1. Психоедукація, просвіта - формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього
  2. Психолого-педагогічна діагностика - аналіз психоемоційного стану здобувачів вищої освіти в умовах війни, моніторинг змісту і умов індивідуального розвитку здобувачів вищої освіти, динаміки їх соціально-психологічної адаптації та професійного становлення. 
  3. Профілактика – систематична робота, спрямована на своєчасне попередження відхилень у психофізичному розвитку особистості студента, запобігання виникненню проблем у міжособистісних стосунках та конфліктних ситуацій в студентських групах.
  4. Консультування – багатофункціональна індивідуальна та групова робота за запитами учасників освітнього процесу з питань психологічної комфортності навчання та міжособистісних стосунків.
  5. Прогностика – розроблення та застосування моделей поведінки групи та особистості у різних, в тому числі небезпечних, умовах, проектування змісту і напрямів індивідуального розвитку здобувачів вищої освіти і складання на цій основі життєвих планів, визначення тенденцій розвитку груп та міжгрупових відносин.

Психологічна служба ПДАУ функціонує на трьох рівнях:

  • науковому, на якому вивчає закономірності психічного розвитку та формування особистості студента з метою розроблення методів і методик професійного застосування психологічних знань;
  • прикладному, на якому здійснює соціально-психологічне забезпечення процесу навчання та виховання, в тому числі розроблення навчальних програм, посібників, професійну підготовку та підвищення кваліфікації фахівців;
  • практичному, на якому забезпечує безпосередню роботу практичних психологів та педагогів у закладі вищої освіти.