В Україні і в інших країнах світу пройшла низка святкових заходів присвячених 200-річчю з дня народження Кобзаря.
Творчість Тараса Шевченка – надчасовий, вічно живий скарб світової культури. Вона прокладає мости братерського єднання між народами і стала невід’ємною частиною багатьох національних культур. Шевченкова любов до України не була сліпою, ніколи не затьмарювалася неприязню до інших народів. Митець особисто спілкувався з діячами різних національностей і релігій. Згадаймо його заклик: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Мабуть, саме тому цілі покоління іноземців захоплювались і захоплюються постаттю Тараса Григоровича і його працею.
Його твори перекладені близько 150 мовами народів світу. У кінці 50-60-х років XIX століття з’явилися перші переклади його творів польською мовою.
У часи Шевченка Польська держава, точніше Річ Посполита як така перестала існувати. Та все ж пам’ять про неї існувала. Існувала також польська елітарна культура. Про «стару Польщу» Кобзар чув від свого діда, що брав участь у гайдамацькому повстанні, від рідних і односельців. Із польською культурою він мав змогу ознайомитись, коли юнаком, у віці 15-16 років, опинився у Вільно, яке в той час було полонізованим містом і де панувала польська мова. Тут Шевченко вивчив цю мову. Читав у оригіналі польські книги. Наприклад, твори Адама Міцкевича. Ставлення молодого Шевченка до Речі Посполитої і до польської аристократії знайшли відображення в поемі «Гайдамаки».
200-річчя великого Кобзаря українського народу у Польщі було відзначено урочистими заходами. 9 березня о 12.00 у Варшаві, Любліні, Жешові, Познані, Перемишлі, Зеленій Горі, Більську Підляським, Гданську на центральних площах міст відбулося публічне читання творів Т.Шевченка.
У Польському Центрі Полтавської аграрної академії вірші Шевченка польською мовою слухали 10 березня. Слухачі курсів польської мови мали можливість прослухати «Заповіт» Тараса Шевченка у виконанні представників Посольства Республіки Польща у Києві. Прослухали також виконання віршів Шевченка у виконанні звичайних поляків.