Міщенко Олег Вікторович

електронна скринька: oleg.mishchenko@pdau.edu.ua

Ідентифікатори науковця:

Основні дисципліни

Системи сучасних інтенсивних технологій (спеціальність 201 Агрономія)

Землеробство (спеціальність 201 Агрономія)

Точне землеробство (дисципліна за вибором)

Освіта

Полтавський державний сільськогосподарський інститут, спеціальність «Агрономія», кваліфікація «Вчений агроном», РВО Спеціаліст (з відзнакою), період навчання 1996-2001рр. (ТА №17271524 від 30.06.2001 р.)

Період навчання: 2001-2004 рр. (Ботанічний сад ім. М.М. Гришка (м. Київ)
Рік захисту 2007 р.
Спеціальність 03.00.16 – екологія (сільськогосподарські науки)
Тема дисертації «Біолого-екологічні особливості ехінацеї пурпурової (Еchinacea purpurea (L.) Moench) в умовах Лісостепу України».
Присуджений ступінь ‒ кандидат сільськогосподарських наук (диплом ДК № 044840 від 13.02.2008 р.)

Досвід роботи

Загальний досвід роботи (у т.ч. науково-педагогічний) - 20 років.

Полтавська державна аграрна академія
з 2004 по 2008 рр. – асистент кафедри землеробства і агрохімії
з 2008 по 2021 рр. ‒ доцент кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І Сазанова
Полтавський державний аграрний університет
з 2021 по теперішній час ‒ професор кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І Сазанова

Знання мов

Українська (атестат про повну загальну середню освіту МА АВ № 014150 від 17.06.1996 р.)

Наукова тематика

Госпрозрахункова тематика :
1.Розроблення науково обґрунтованих рішень щодо стабілізації виробництва сільськогосподарської продукції в СФГ “Нерта” Миргородського району Полтавської області за умов глобального потепління, за договором із СФГ «Нерта», від 16 червня 2020 року, № 11, виконавець окремих розділів
2.Розроблення науково обґрунтованих рішень щодо стабілізації виробництва, .) виконавець окремих розділів сільськогосподарської продукції в СФГ «ВОВЧОК» Коломацького району Харківської області за умов інтенсифікації та глобального потепління, за договором №  11 від 9 червня 2021 р., .), виконавець окремих розділів

Міжнародні підвищення кваліфікації

Республіка Польща.  Інститутут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку, м. Люблін. Сертифікат про підвищення кваліфікації ЕS№ 19405 «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні». 45 год (1,5 кредити ЄКТС) від 17 квітня 2024 року.

Підвищення кваліфікації в Україні

• Національний університет біоресурсів і природокористування України, ННІ неперервної освіти і туризму. Свідоцтво про підвищення кваліфікації СС 00493706/015816-22 "Розвиток інноваційних професійних компетентностей в педагогічній діяльності." 60 год. (2 кредити ЄКТС) від 20 квітня 2022 року, реєстраційний номер 15816.
• ТОВ «Академія цифрового розвитку». «Цифрові інструменти Google для освіти». 30 год. (1 кредит ЄКТС). Сертифікат про підвищення кваліфікації NoGDTfE-03-Б-05356 від 16 жовтня 2022 року ТОВ «Академія цифрового розвитку».
• ТОВ «Академія цифрового розвитку». «Цифрові навички для освіти з Google», 30 год. (1 кредит ЄКТС) (2024 р.).
• Товариство з обмеженою відповідальністю «АРНІКА ОРГАНІК» Кременчуцького району Полтавської області. Тема: «Особливості технологій вирощування органічної продукції рослинництва». 120  годин (4,0 кредити ЄКТС) 10 червня 2024 року.

«Інформаційне забезпечення використання ґрунтових ресурсів та заходи з відновлення родючості ґрунтів та їх екологічних функцій». Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського». 13.09.204р. (30 годин)

Об’єкти права інтелектуальної власності

• Міщенко О.В., Поспєлов С.В. Спосіб оцінки алелопатичної активності ехінацеї. Патент на корисну модель №27927 від 26 листопада 2007 рік.
• Поспєлов С.В. Міщенко О.В., Спосіб оцінки посівних якостей насіння ехінацеї. Патент на корисну модель №27930 від 26 листопада 2007 рік.

Участь у професійних та громадських об’єднаннях

Громадська спілка «Полтавське товариство сільського господарства» (з 13.07.2021 р. № 24).

Член первинної профспілкової організації Полтавського державного аграрного університету профспілки працівників АПК України.

Здобутки

Вчене звання кандидата сільськогосподарських наук (2008 р.)
Наукове звання доцента кафедри землеробства і агрохімії (Атестат 12 ДЦ № 024568 від 14.04. 2011 р.)
Грамота за сумлінну багаторічну працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята —Дня працівників сільського господарства. ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ, 2012 р.
Почесна грамота за проведення наукових досліджень за підсумками 2015 року. Полтавська державна аграрна академія, 2016 р.
ДЕПАРТАМЕНТ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ. За багаторічну плідну педагогічно-наукову роботу та в зв’язку з 90-річчям заснування кафедри землеробства і агрохімії імені В.І. Сазанова Полтавської державної аграрної академії, 2018 р.
ДЕПАРТАМЕНТ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛВІЙСЬКАДМІНІСТРАЦІЇ. За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу області, забезпечення продовольчої безпеки держави та з нагоди Дня працівників сільського господарства, 2023 р.
Подяка за багаторічну сумлінну та самовіддану працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток Університету, 2023 р.

Список публікацій:

Обов'язки

• заступник завідувача кафедри
  • відповідальний за академічну мобільність та міжнародну діяльність
  • куратор академічної групи

Факультети: