Основним напрямом науково-дослідної роботи кафедри є: дослідження з актуальних питань удосконалення технології годівлі сільськогосподарських тварин і птиці, а саме: використання біологічно активних добавок в раціонах з метою підвищення продуктивності і раціонального використання кормів, розробка ефективних технологій годівлі великої рогатої худоби з використанням кормів власного виробництва, розробка ефективних технологій годівлі свиней різних статево-вікових груп, вивчення ефективності використання в годівлі молодняку свиней і птиці різних ферментних й пробіотичних препаратів та нетрадиційних кормових добавок.
Професорсько-викладацький склад кафедри годівлі та зоогігієни сільськогосподарських тварин бере активну участь у дослідженнях із проблеми: «Оптимізація раціонів та рецептів комбікормів для сільськогосподарських тварин та птиці на основі кормів місцевого виробництва з обґрунтованим використанням різноманітних добавок у залежності від продуктивності й умов утримання» – керівник роботи доктор с.-г. наук, професор Поліщук А.А. (№ держ. реєстр. 0116U005794), проводить наукове консультування підприємств з питань годівлі та гігієни сільськогосподарських тварин і птиці.
Викладачі приймають активну участь у конференціях та семінарах за тематикою досліджень кафедри, здійснюють публікації наукових праць.
За 2021 рік викладачами кафедри було опубліковано 3 статті у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, зокрема Web of Science Core Collection, 5 статтей у фахових виданнях України, 12 праць в інших виданнях, отримано 5 патентів на корисну модель.
До наукової роботи під керівництвом викладачів залучаються студенти, які є членами наукового гуртка, здобувачі ступеня вищої освіти магістр, які виконують кваліфікаційні роботи і приймають участь у дослідженнях за тематикою наукової роботи кафедри.
Плани наукової роботи кафедри: 2019, 2020, 2021, 2022
Звіти про наукову роботу кафедри: 2018, 2019, 2020, 2021