Студентський науковий гурток "Бізнес-інкубатор ідей"

    На кафедрі функціонує науковий гурток Бізнес-інкубатор ідей. 

    Гурток створений на громадських засадах рiшенням Вченоi ради Академiї, протокол №11 вiд 19.12.2018 р.

    Метою діяльності Бізнес-інкубатора ідей є:

  • розвиток професійних знань, умінь, навичок, мотивації, творчості і особистісних якостей студентів Академії;
  • розвиток інноваційного потенціалу студентів для самостійної інноваційної підприємницької діяльності на основі креативного підходу і отриманих в ході навчання компетенці
  • налагодження взаємозв’язків між студентським об’єднанням, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами підприємництва, громадськими організаціями та об’єднаннями підприємців;
  • сприяння успішному працевлаштуванню та кар'єрі випускників, формування кадрового резерву з числа студентів для замовників проектів.

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО БІЗНЕС-ІНКУБАТОР ІДЕЙ

   

    «Якщо ми подивимося вперед, в наступне століття, ми побачимо, що лідерами будуть ті, хто надихає інших». Білл Гейтс.

     13 грудня 2022 року здобувачі вищої освіти спеціальності Менеджмент взяли участь у засіданні Бізнес-інкубатору ідей на тему «Лідерство в умовах невизначеності».Під час заходу обговорювалися питання щодо якостей лідера та можливостей їх використання в умовах невизначеності та війни.

   

 

 

 

 

     12 жовтня 2021 року відповідно до плану роботи наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей» відбулось засідання у форматі on-line на тему «Блокчейн приходить в Україну». Здобувачі спеціальності Менеджмент підготували доповіді з презентаціями, в яких проаналізували можливості, які відкриває технологія блокчейн учасникам ринку; проаналізували фактори, що стримують розвиток блокчейну в Україні.

   

 

 

 

 

 

     13 вересня 2021 року відбулось організаційне засідання наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей». Тема засідання: «Бачення, пропозиції та можливості реалізації проектів щодо популяризації неформальної освіти та урізноманітнення дозвілля студентів». Перед здобувачами виступила керівниця гуртка Вікторія Вороніна, яка розповіла про студентську наукову роботу кафедри, ознайомила здобувачів із планом роботи гуртка на 2021-2022 н. р., розкрила мету та основні завдання гуртка. На засіданні обговорили сучасні тенденції популяризації неформальної освіти та урізноманітнення дозвілля студентів.

Також обговорювались питання щодо проблем розвитку науки та економіки в Україні і світі. Здобувачі висловили пропозиції та побажання щодо роботи гуртка, розповіли про своє бачення участі в науковій роботі кафедри. Засідання гуртка пройшло у дружній та доброзичливій атмосфері.


 

   

 

 

 

 

     30 червня 2021 року студентки першого курсу спеціальності 073 Менеджмент Артеменко Ангеліна, Рубанська Карина, Карпенко Валентина та студенти спеціальностей 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 035 Філологія, познайомились із актором, DJ і ведучим Олександром Лазарєвим. Гуртківці Бізнес-інкубатору ідей активно долучився до плідної роботи над збіркою віршів і нарисів.

    24 червня 2021 року відбулася зустріч зі стейкхолдером Лілією Телюк – фінансовою директоркою і проджект-менеджеркою у студії архітектури і дизайну «MOSTODESIGN». Пані Лілія поділилася своєю історією успіху, самовдосконалення та самореалізації, про можливості на сучасному ринку, роботу, відкриття власної справи і поділилася своїм досвідом у сфері управління і менеджменту.

     

 

 

 

 

 

      26 квітня 2021 року на базі роботи наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей» відбулася підсумкова конференція за результатами вивчення навчальної дисципліни «Бренд-менеджмент», у якій брали участь здобувачі вищої освіти третього курсу спеціальності «Менеджмент» освітнього ступеня бакалавра, аспіранти та викладачі кафедри менеджменту ПДАА.

     На конференції з великим ентузіазмом обговорювались актуальні аспекти сучасних проблем розвитку брендингу не тільки в нашому місті, але й в Україні та провідних країнах світу.
     Слід відмітити цікаві доповіді В. Шульги «Маркетингова історія або як за допомогою міфу з товарної марки зробити бренд», М. Запорожець «Марочні стратегії підприємства» та Н. Прокопенко «Розвиток та аналіз брендингу в Україні», які є актуальними навіть під час карантину.
    Також жвава дискусія виникла навколо доповідей В. Стовби «Етапи процесу створення та розвитку бренда», К. Мирошник «Процес формування та підтримки лояльності до бренда в умовах ринку» та А. Черепанової «Бренд-менеджмент: стан та перспективи розвитку». Усі виступи супроводжувались презентаціями, які наочно демонстрували викладений матеріал.

 

 

 

 

 

Побажаємо команді здобувачів спеціальності «Менеджмент» ПДАУ успіху в конкурсі LoNG-2021 (Look of New Generation/Погляд нового покоління) – «Блокчейн приходить в Україну», який стартував 12 жовтня 2021 року !!!!!

      LoNG є багаторічною спільною ініціативою Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес освіти та Київської Бізнес Школи. Співорганізаторами конкурсу є: кафедра економіки підприємства Економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Конкурс відбувається за підтримки експертів робочої групи «Освіта та медіапідтримка ринку віртуальних активів України» Міністерства цифрової трансформації України. Цьогоріч у конкурсі беруть участь 40 команд з 27 закладів вищої освіти із 17 міст України (Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Київ, Кривий Ріг, Маріуполь, Одеса, Полтава, Рівне, Старобільськ, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів).

      Склад команди «Мисливці за успіхом» ПДАУ:

  • Шульга Вікторія – капітан команди
  • Стовба Владислав
  • Рубанська Карина
  • Карпенко Валентина
  • Яценко Дмитро
  • Дмитренко Кирило
  • Викладач-консультант – доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної Вороніна Вікторія.

Засідання наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей»

       Науковий гурток «Бізнес-інкубатор ідей», що функціонує на базі кафедри менеджменту імені І. А. Маркіної Полтавського державного аграрного університету, акумулює креативні ідеї студентів.
     Завданнями діяльності гуртка є: формування банку інноваційних ідей для вдосконалення та розвитку виробничих, інфраструктурних, управлінських, екологічних і соціальних технологій; розроблення та реалізація інноваційних ідей здобувачів вищої освіти; навчання і консультування щодо створення бізнесу тощо.
       13 вересня 2021 року відбулося засідання гуртка, на якому здобувачі вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент активно обговорювали з викладачами кафедри своє бачення, пропозиції та можливості реалізації проєктів щодо популяризації неформальної освіти та урізноманітнення дозвілля студентів.

9 лютого 2021 року відбулося засідання наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей», що функціонує на кафедрі менеджменту Полтавської державної аграрної академії та об’єднує науковців-здобувачів вищої освіти освітнього рівня бакалавр, магістр і PHD (керівник Вікторія Леонідівна Вороніна, к. е. н., доцентка, доцентка кафедри менеджменту).

     Тема засідання «Стан і перспективи розвитку брендингу в м. Полтаві та Полтавській області». У засіданні взяли участь здобувачі вищої освіти третього курсу спеціальності «Менеджмент» освітнього ступеня бакалавр та аспіранти, які з великим ентузіазмом обговорювали актуальні аспекти, що стосуються сучасних проблем розвитку брендингу не тільки в нашому місті, але й в Україні та провідних країнах світу.

Від менеджменту інновацій до успіху бізнесу!

      25 листопада 2020 року в межах роботи студентського наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей» кафедри менеджменту відбулася студентська конференція «Від менеджменту інновацій до успіху бізнесу!» за результатами вивчення навчальної дисципліни «Управління інноваціями» (координатор Вікторія Леонідівна Вороніна, к. е. н., доцент кафедри менеджменту).
      У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти другого та четвертого курсів скороченого терміну навчання спеціальності «Менеджмент» освітнього ступеня бакалавра. Під час заходу студенти з великим ентузіазмом висвітлили актуальні аспекти сучасних проблем інноваційного розвитку в Україні та провідних країнах світу і представили такі змістовні й цікаві доповіді:

  • Стовба Аліна «Сучасні підходи до визначення сутності та класифікації інновацій»;
  • Щербакова Юлія «Сучасні ринкові суб'єкти інноваційної діяльності»;
  • Писаренко Руслана «Інноваційна діяльність в Україні: проблеми та перспективи»;
  • Безкоровайна Анастасія «Особливості планування інноваційної діяльності»;
  • Ярош Аліна «Сутність, види й основні етапи інноваційного проєкту»;
  • Стешенко Катерина «Проблеми та перспективи розвитку бізнес- інкубаторів і технопарків в Україні»;
  • Панова Яна «Кремнієва долина: особливості виникнення, секрети успіху та відомі українці»;
  • Титаренко Аліна «Історія успіху Коко Шанель (Chanel)»;
  • Кривчун Ростислав «McDonald's – більш інноваційна компанія, ніж Apple»;
  • Мамчич Ігор «Інноваційна діяльність підприємств на прикладі ювелірної фабрики Маршака».

     У рамках роботи з удосконалення навчального процесу у співпраці зі стейкхолдерами та студентським науковим гуртком «Бізнес-інкубатор ідей» (керівник – к.е.н., доцент кафедри менеджменту Вороніна В. Л.) для здобувачів вищої освіти спеціальності «Менеджмент» проведено лекцію-тренінг з ефективного SMM (Social Media Marketing).
     Про залучення на сайт компанії цільової аудиторії із соціальних мереж, формування позитивного іміджу компанії, планування роботи SMM- менеджера шляхом цілеспрямованих дій, а також про вимоги, які, звичайно, висуваються до фахівців сфери public relations, розповідала спікер заходу Рена Дарсанія – PR-менеджер компанії Yoda Consult.
     Дякуємо спікеру та організаторам за цікавий та інформативний захід !!!

 

     25 листопада 2019 року в рамках роботи «Бізнес-інкубатору ідей» відбулася студентська конференція за результатами вивчення навчальної дисципліни «Управління інноваціями» (організатор – к.е.н., доцент кафедри менеджменту Вікторія Леонідівна Вороніна).
     У роботі конференції взяли участь здобувачі вищої освіти четвертого курсу спеціальності «Менеджмент» освітнього ступеню бакалавр та викладачі кафедри менеджменту ПДАА. Під час цього заходу студенти висвітлили актуальні аспекти сучасних проблем інноваційного розвитку в Україні та світі.
     Із змістовними та цікавими доповідями виступили такі здобувачі вищої освіти: Козелько Максим, Алейнікова Вікторія, Борисенко Юлія, Мельничук Анастасія, Дорошенко Марина, Кибкало Тетяна.

     18 листопада 2019 року в рамках тижня факультету економіки та менеджменту Полтавської державної аграрної академії відбувся цікавий та змістовний захід «Бізнес-інкубатор ідей: огляд креативних проектів».

      «Бізнес-інкубатор ідей», що функціонує на базі кафедри менеджменту, є науковим гуртком, який акумулює креативні ідеї здобувачів вищої освіти (керівник к.е.н., доцент кафедри менеджменту Вороніна Вікторія Леонідівна).

     Студенти різних спеціальностей презентували як уже реалізовані проєкти, так й ідеї щодо вдосконалення та розвитку освітніх, інфраструктурних, управлінських, екологічних, соціальних технологій навчання:

  • проєкт «Простір ініціатив» (Васильєва Юлія, Куркіна Вероніка);
  • проєкт «Книгообмін» (Дорошенко Марина);
  • проєкт «Система орієнтування четвертого корпусу ПДАА» (Вибиванець Анастасія, Тур Євген).
  • проєкт «Це стосується кожного. Земля потребує допомоги! Що можемо зробити ми?» (Вотінова Олександра, Стрельник Сергій);
  • проєкт «Фотозона спеціальності «Менеджмент» (Пугін Олександр).

      Дякуємо за організацію та участь у заході та чекаємо на нові креативні ідеї та їх реалізацію!!!

Реалізація проекту Бізнес-інкубатору ідей

     Бізнес-інкубатор ідей, що функціонує на базі кафедри менеджменту Полтавської державної аграрної академії, є науковим гуртком і акумулює в собі креативні ідеї студентів.
     Завданнями діяльності Бізнес-інкубатора ідей є: формування банку інноваційних ідей для вдосконалення та розвитку виробничих, інфраструктурних, управлінських, екологічних, соціальних технологій; розробка та реалізація інноваційних ідей студентів; навчання і консультування студентів щодо створення бізнесу тощо.
    В рамках роботи Бізнес-інкубатору ідей, здобувачі вищої освіти СВО «Магістр» розробили і реалізували проект «Система орієнтування четвертого корпусу ПДАА». Ідея розробки даного проекту виникла з метою удосконалення робочого процесу студентів та викладачів, що надасть змогу швидко адаптуватися в розміщенні потрібних кабінетів та навчальних аудиторій.

     Реалізація проекту здійснювалась в декілька етапів:

  1. Висунення ідей з вдосконалення навчального процесу студентів в ПДАА.
  2. Вибір ідеї. Із запропонованих ідей було обрано голосуванням «Систему орієнтування четвертого корпусу ПДАА».
  3. 3Дослідження досвіду щодо систем орієнтування інших навчальних закладів та організацій.
  4. Розробка варіантів нової системи орієнтування четвертого корпусу ПДАА.
  5. Апробування план-схем на поверхах четвертого корпусу ПДАА.
  6. Затвердження найкращого варіанту, внесення корективів до нього.
  7. Затвердження кінцевого варіанту відбувалось шляхом мозкового штурму та опитування студентів ПДАА.
  8. Дослідження ринку послуг з друку схем. Вибір підприємства, послуги якого задовольняють найбільше. Розрахунок кошторису друку 15 план-схем формату А3.
  9. Затвердження проекту з деканатом факультету економіки та менеджменту. Внесення корективів.
  10. Замовлення друку 15 план-схем формату А3. Встановлення схем на відповідні місця.

     Проект було реалізовано за підтримки декана факультету економіки та менеджменту Полтавської державної аграрної академії, к.е.н., доцента Галича О.А/ та завідувача кафедри менеджменту, д.е.н., професора Маркіної І. А.
Керівник Бізнес-інкубатору ідей – к.е.н., доцент Вороніна В. Л. Ми вдячні всім за активну участь у Бізнес-інкубаторі ідей та запрошуємо всіх бажаючих до реалізації проектів !!!

 

28 травня 2019 року на кафедрі менеджменту в рамках роботи студентського наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей» (керівник к.е.н., доцент кафедри Вороніна В.Л.) відбулося засідання круглого столу на тему «Основні проблеми і напрями інноваційного розвитку підприємств України».

      У роботі круглого столу взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент», викладачі кафедри менеджменту ПДАА.

До обговорення свої доповіді представили:

Шийка Катерина «Проблеми державного регулювання інноваційної діяльності в Україні»

Дмитренко Андрій «Найбільш інноваційні компанії світу»

Кривобік Марія «Система державного регулювання інноваційної діяльності»

Васильєва Юлія «Найбільш інноваційні компанії в Україні»

Лесюк Владислав «Проблеми інноваційної діяльності в Україні»

Роздобудько Наталія «Сучасні інноваційні технології»

 

Особливу зацікавленість та активну дискусію учасників засідання викликали доповіді:

Редченко Руслани «Інновації у вищій освіті»

Куркіної Вероніки «Мінімум вкладень – максимум інновацій. 7 дієвих способів удосконалення освітнього процесу»

 
      25 квітня 2019 року в межах роботи Бізнес-інкубатора ідей, що працює на кафедрі менеджменту Полтавської державної академії (керівник – к.е.н., доцент кафедри Вороніна В. Л.) підведено підсумки конкурсу «Простір ініціатив», що проводився за підтримки декана факультету економіки і менеджменту Галича О. А. та керівника відділу із забезпечення освіти  дорослих  та інноваційного розвитку Вараксіної О. В.

    Метою проведення конкурсу було залучення студентів до створення умов для комфортного та продуктивного навчання, сприяння всебічному розвитку здібностей студентів, урізноманітнення дозвілля студентів, популяризації неформальної освіти. Студенти різних спеціальностей презентували як командні, так й індивідуальні проекти щодо креативного бачення студентського простору біля МАЗу. Ми вдячні всім за активну участь у конкурсі та запрошуємо всіх бажаючих до реалізації проектів !!!

 

         Відповідність ділового іміджу професійній діяльності фахівця – це довгостроковий внесок як у професійний, так і особистий успіх   

       21 березня здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент» 2 курсу, 1 курсу скороченого терміну навчання та викладач дисципліни «Стиль та імідж менеджера», к.е.н., доцент Тетяна Вікторівна Воронько-Невіднича відвідали Полтавську міську раду. Про структурні підрозділи, роботу управлінь та відділів розповіли депутат Полтавської міської ради – Олександр Глазов, в. о. начальника відділу-керівника прес-служби Полтавської міської ради Хухрій Анастасія та спеціаліст І категорії прес-служби Полтавської міської ради – Сєрова Марина. У ході екскурсії були розглянути питання організації роботи приймальної міської ради; документопотоку (вхідного та вихідного); принципи організації роботи ради: прийом відвідувачів; обігу документів, їх розподіл за виконавцями; законодавчо-нормативні та нормативно-методичні акти, що регламентують документооборот; складання номенклатури і формування справ; описи документів; передача справ до архівного підрозділу тощо. Інформація для студентів є надзвичайно корисною, оскільки саме зараз вони вивчають дисципліну «Офісний менеджмент» (викладач, к.е.н., доцент Потапюк Ірина Петрівна). Поєднання теоретичної бази із практичними аспектами є корисним для формування майбутніх фахівців.

  

     20.03.2019 року кафедрою менеджменту було проведено профорієнтаційний захід зі школярами 23 школи. Зі вступним словом до школярів звернулась завідувач кафедри Маркіна І.А., яка розповіла про переваги навчання в академії, зокрема за спеціальністю Менеджмент. Також виступив студентський мер м. Полтави Шабельник Сергій, який проінформувала учнів про здобутки студентського самоврядування. Потім зі школярами було проведено цікавий тренінг щодо сталого розвитку, який дозволив школярам продемонструвати переваги роботи в команді.

    01 березня 2019 року в рамках роботи студентського наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей» доцентом кафедри Вороніною В. Л. було проведено ділову гру на тему «Вимоги до працівників консалтингових фірм» зі студентами третього курсу спеціальності «Менеджмент». Студенти виконували роль замовника консалтингової послуги та обирали консультантів.

     В ході ігри проаналізовано причини нестабільного розвитку консалтингової діяльності в Україні. Учасники дізналися про професійні переваги та людські якості консультанта та висунули ідеї щодо забезпечення подальшого розвитку консалтингової діяльності в Україні.