Колісник Михайло Григорович випускник агрономічного факультету (1981р.) Голова фермерського господарства «Златопіль» кандидат сільськогосподарських наук (1989р.)
|
Народився 20 листопада 1955 року в с. Мар’янівна, Маловисківського району, Кіровоградської області.
Після закінчення служби в ВМФ в 1976 році поступив до Полтавського сільськогосподарського інституту, який закінчив у 1981 році.
Розпочав трудову діяльність старшим агрономом Петрівського відділка Мар‘янівського бурякорадгоспу на Кіровоградщині. У продовж 1982-1994 років працював в Устимівській дослідній станції рослинництва агрономом-насіннєводом, головним агрономом, заступником директора. Устимівська дослідна станція була підпорядкована Всесоюзно науково-дослідному інституту рослинництва ім. М.І. Вавілова в м. Ленінграді.
В цьому знаменитому на весь світі інституті без відриву від виробництва з 1985 по 1989 рік навчався в аспірантурі.
В 1989 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата сільськогосподарських наук. Експериментальна частина дисертації проводилась у виробничих умовах Устимівської дослідної станції рослинництва і підняла на високий рівень економіку дослідної станції, Ленінградської «Сорт насіння овоч» та радгоспів Ленінградської області «Ручьи», «Победа», «Детскосельский», «Тельмана», «Приневский» та інших.
Тема кандидатської дисертації «Екологічні і біологічні основи насінництва, моркви в Лісостепу України» і практичний досвід М.Г. Колісника дали змогу повністю забезпечити високоякісним насінням моркви Ленінградську область, а це майже 10 млн населення. Крім того, вирощували насіння таких овочевих коренеплодів: бруква, ріпа, редька, які користувались попитом у населення півночі та північного заходу Росії, а також насіння столового буряка, редису, кропу.
Урожайність насіння моркви сягала 10-12 ц га, що являлося рекордним урожаєм в Європі.
В 1989 році на Устимівську дослідну станцію приїздить керівництво Всесоюзного Наукового Дослідного Інституту Рослинництва імені М.І. Вавилова, керівництво Ленінградського обласного управління сільського господарства, директори Ленінградських радгоспів. Вони дали високу оцінку агротехніці вирощування насінників овочевих культур, в цьому була велика заслуга М.Г. Колісника як агронома і вченого. Така тісна співпраця продовжувалася до розвалу Радянського Союзу. М.Г. Колісник був учасником багатьох всесоюзних семінарів з овочівництва в Ленінграді, Каунасі, Волгограді, Кубані, Підмосков’ї.
В Колісника М.Г. були успіхи не лише в насінництві овочевих культур. Він як агроном запроваджує нову гребеневу технологію вирощування картоплі на важких чорноземах з повною механізацією від посадки, збирання та сортування, довівши урожайність картоплі на 200 ц/га. Це дало змогу забезпечити цим продуктом промислове місто Кременчук.
Освітянська біографія продовжилась в Полтавській аграрній академії у 2015-2017 рр. на посаді голови екзаменаційної комісії.
Одна із важливих віх в біографії М.Г. Колісника є створення в 1996 році фермерського господарства, яке у 2003 році зайняло ІІІ місце в номінації «Краще фермерське господарство України», у 2002 році господарство нагороджене грамотою Міністерства сільського господарства, у 2011 році нагороджене грамотою Кабінету Міністрів України. Два роки на державній служби з 1999 по 2000 рік на посаді першого заступника голови Глобинської районної державної адміністрації припали на період реформування села. М.Г. Колісник був її активним учасником, провівши безліч зустрічей та зборів в господарствах району. В наступному 2021 році фермерське господарство «Златопіль» буде святкувати своє 25-річчя.
Сьогодні в обробітку фермерського господарства 1200 га землі. В господарстві одна з найвищих в Україні орендних та заробітних плат пайовиків та працівників господарства.
В 2019 році в розвиток господарства було вкладено 400 тисяч євро кредитних коштів, що стало своєрідним рекордом в кредитуванні фермерських господарств України.
Господарство, очолюване М.Г. Колісником, тісно співпрацює з зарубіжними фірмами по спільному вирощуванню насіння гібридів соняшника та кукурудзи, що приносить господарству значні прибутки.
Однією із рис М.Г. Колісника є благодійність, значні кошти господарство перераховує на утримання Устимівського дендропарку, 125-річчя якому відмітили в 2019 році. На екологічні проекти, пов‘язані з покращенням стану малих річок Полтавщини.
З ініціативи М.Г. Колісника закладено ліс площею 7 га над річкою Сухий Кагамлик з хвойних та листвяних порід. Надається допомога школам, лікарням, учасник будівництва Свято-Михайлівської церкви (2008 рік) та внутрішній ремонт (2018 рік), спонсорував видання ряду книг.
Поряд з грамотами міністерств вишикувались грамоти військових частин та Глобинського військового комісаріату за підтримки Збройних Сил України. М.Г. Колісник нагороджений церковним орденом Св. Георгія Победоносця, ювілейною медаллю «150 років Полтавському товариству сільського господарства».
М.Г. Колісник говорить: «Я б ніколи не досяг в своєму житті успіхів без своїх наставників, яким я щиро вдячний. Це керівник дипломної роботи, доктор наук, професор Жарінов В.І., Полтавський сільськогосподарський інститут;
Сазонова Л.В. - керівник кандидатської дисертації, доктор наук, заступник директора ВНДІР ім. М.І. Вавілова;
Дашевський І.М., кандидат сільськогосподарських наук, директор Устимівської дослідної станції;
Дерев’янко М.І., директор експериментального господарства Устимівської дослідної станції».