Домашнє насильство під час карантину

Домашнє насильства під час карантину: що робити і куди звертатися?

 

Протидія домашньому насильству: контакти персонально ...

Судова влада України

Про те, як поводитися, якщо ви постраждали від домашнього насильства, сьогодні опубліковано чимало інформації. Але ситуація стає кризовою в умовах карантину. Близькі люди змушені перебувати тривалий час під одним дахом, фінансовий стан багатьох сімей погіршився. Деякі для перемоги над страхом перед пандемією вдаються до вживання алкогольних і наркотичних речовин. Усі ці фактори можуть негативно позначитися на родинних відносинах. Як наслідок – частішають випадки домашнього насильства.

Нині багато кризових центрів не працюють, а потенційному потерпілому змінити «обстановку» або сховатися у своїх знайомих не дає змогу самоізоляція.

Ми зібрали для вас найактуальнішу інформацію про те, куди можна звернутися онлайн і стаціонарно зараз, в умовах карантину, якщо ви стали або підозрюєте, що можете стати жертвою домашнього насильства.

Стаціонарні центри

Це притулки, де можна перебувати, якщо ви потерпаєте від домашнього насильства і вам немає куди піти. Деякі з них працюють в умовах карантину та продовжують приймати постраждалих. Такий центр є і в Полтаві, який функціонує за підтримки Благодійної Організації «Світло надії» (посилання: http://www.lightofhope.com.ua/team/woman).

Очолює притулок Олена Чикурова (+38 (066) 829-55-73).

Центр дотримується усіх санітарних норм і ставиться надзвичайно відповідально до безпеки відвідувачів.

Допомога юристів онлайн

Система безоплатної правової допомоги (БПД) запустила в месенджері Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству», де постраждалі від домашнього насильства і свідки можуть онлайн отримати консультацію юристів щодо захисту своїх прав.

У системі онлайн працюють юристи, які спеціалізуються саме на сфері сімейних відносин. Це працівники київських центрів безоплатної правової допомоги, а також їхні колеги з аналогічних центрів у Вінниці та Одесі, які кваліфіковано можуть запропонувати алгоритм дій у критичній ситуації, якщо особа стала свідком або учасником такої. Система працює не цілодобово: отримати відповідь юристів можна в робочий час: з понеділка по четвер з 09.00 до 18.00, а в п’ятницю - з 09.00 до 16.45. Ті, хто звертається по допомогу, можуть розраховувати на повну анонімність.

 

Отримати консультацію фахівців БПД також можна:

  •   за моб. телефонами: +380 63 278 46 08, +380 99 617 49 00, +380 98 458 21 44;

  •  за безкоштовним телефоном системи БПД: 0 800-213-103;

  •  в месенджері Фейсбук-сторінки;

  •  в публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»;

  •  в приват-системі БПД в Телеграм;

  •  в Телеграм чат «Правова допомога протидії насильству»;

  •  в приват-системі БПД в Вайбер;

  •  написавши на електронну пошту центру (адреси можна дізнатися за https://www.legalaid.gov.ua/).

 

Національна горяча лінія  з питань попередження домашнього насильства

В Україні працює Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Звернеться на лінію можна цілодобово, анонімно і безкоштовно. Зателефонувати на лінію можна за номерами 0800 500 335, або за коротким номером з мобільного 386.

Отримати консультацію фахівців Національної гарячої лінії можна також через:скайп: lastrada_ukraine

Психологічна служба