18 березня 2021 року на базі Полтавського державного аграрного університету в межах реалізації проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD) програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ відбулася зустріч адміністрації та викладачів університету із представниками місцевих підприємств-стейкхолдерів.
Метою зустрічі було обговорення правових аспектів функціонування експертного центру «Milk Local Product», який буде створено в Полтавському державному аграрному університеті на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва, а також напрямів його подальшої співпраці із підприємствами-партнерами.
Основна діяльність експертного центру «Milk Local Product» буде спрямована на підвищення конкурентоспроможності регіону завдяки створенню локальних продуктів на основі об’єднання місцевих виробників крафтової молочної продукції. Метою функціонування цього центру є сенсибілізація бізнесу, місцевих органів влади, самоврядування, науки та освіти до співпраці, заснованої на принципах взаємовигоди.
Із доповіддю про основні види діяльності, які заплановані проєктом «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» на березень – серпень 2021 року, виступив проректор з науково-педагогічної, наукової роботи проф. Олег Горб.
Оксана Кравченко, к. с.-г. н., доц., проф. кафедри технологій дрібного тваринництва, запропонувала обговорити проєкт Положення про функціонування експертного центру «Milk Local Product».
Тетяна Кодак, к. с.-г. н., доц. кафедри харчових технологій, презентувала модель експертного центру «Milk Local Product».
Учасники круглого столу одноголосно підтримали кандидатів до Ради експертного центру, пропозицію стосовно яких внесла на голосування начальниця відділу міжнародних зв’язків Тетяна Капіталова.
Оксана Скок, представниця сироварні «КозаЧка», у своєму виступі висвітлила важливість створення експертного центру для розвитку підприємницької діяльності у Полтавській області.
Ідею спільного наукового пілотного проєкту експертного центру «Milk Local Product» Полтавського державного аграрного університету та підприємства-партнера фермерського господарства «ДОБРО-КРАФТ» представив Олександр Товстий, голова ФГ «ДОБРО-КРАФТ».
Про напрями подальшої співпраці експертного центру «Milk Local Product» Полтавського державного аграрного університету з місцевим підприємством-стейкхолдером ТОВ «Чуб Агроконцепт» розповіла Юлія Ігнатьєва.