5 жовтня 2021 року відбулася дуальна лекція «Моделі управління матеріальними запасами» в межах вивчення навчальної дисципліни «Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті» здобувачами вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 071 Облік і оподаткування. Модераторами заняття були Канцедал Н. А., заступниця декана факультету обліку та фінансів, к. е. н., професорка кафедри бухгалтерського обліку та економічного контролю, Кулик В. А., гарант освітньої програми Облік і оподаткування, д. е. н., професорка, та Тютюнник С. В., к. е. н., професорка кафедри бухгалтерського обліку та економічного контролю. Лекторка – старший ревізор ТОВ Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)» (PwC) (випускниця ПДАУ за спеціальністю Облік і оподаткування) Тютюнник Ірина Юріївна, яка брала участь у розробленні освітньо-професійної програми Облік і оподаткування (другого рівня вищої освіти).
Під час заняття були розглянуті напрями аналітичних досліджень матеріальних запасів. Зокрема, було визначене нормативне та інформаційне забезпечення для дослідження, детально розглянуті методичні підходи до побудови детермінованих факторних моделей показників, які характеризують ефективність використання матеріальних запасів, визначені напрями підвищення ефективності використання матеріальних запасів. Лекторка зосередила особливу увагу на практичних аспектах побудови та застосування моделей ефективності використання матеріальних запасів під час аудиторських досліджень, пояснила методичні підходи до формулювання висновків за результатами проведених досліджень під час узагальнення результатів аудиту.
У кінці лекції Ірина Юріївна відповіла на запитання здобувачів вищої освіти щодо особливостей професії аудитора. Зазначила, що ця професія є досить креативною, адже усі підприємства та фірми по-своєму цікаві та складні для аудиту. Під час проведення аудиторських перевірок аудитори досить часто приймають нестандартні рішення та застосовують різноманітні процедури, а складання аудиторського звіту – це творча робота, тому ця професія вимагає постійного саморозвитку та самовдосконалення.
Підбиваючи підсумки, лекторка зазначила, що під час працевлаштування та роботи в аудиторській фірмі їй знадобилися знання, набуті впродовж навчання у Полтавській державній аграрній академії (зараз Полтавський державний аграрний університет).
Мета лекції досягнута: здобувачі вищої освіти не тільки поглибили свої теоретичні знання, а й набули практичних навичок у процесі вивчення дисципліни «Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті».