Знайомство з історією бібліотеки з дня заснування і до сьогодення
Бібліотека Полтавського державного аграрного університету заснована в 1920 році. Бібліотека як органічна та невід’ємна складова вузу пройшла разом з ним великий і складний шлях, зробила важливий внесок у його розбудову.
Бібліотека була організована в 1920 році. Її фонд налічував тоді 30 примірників. У 1929 році фонд бібліотеки складав 40 тис. примірників. У 1941 році Полтавський сільськогосподарський інститут був евакуйований до м. Кургана. Бібліотеку повністю евакуювати не встигли. За даними Полтавського державного архіву, бібліотека ПДАУ в роки війни була втрачена: значна частина її залишилася в Кургані, решта, яку не евакуювали з Полтави, була вивезена фашистами до Німеччини.
Після повернення з евакуації бібліотеку довелося практично створювати з нуля. Комплектувався фонд із різних джерел – бібколектор, книжкові магазини, подарунки співробітників інституту та мешканців Полтави. На 01.01.1946 року фонд бібліотеки складав 2926 примірників. У 1965 році бібліотека отримала нове приміщення у другому навчальному корпусі, де знаходиться й понині.
За час існування бібліотеки її очолювали О. А. Радек (1935-1963), Г. К. Середа (1963-2003), Л. О. Снітко (2003-2017), С. В. Макарець (2017-2021), О. І. Гладченко (2021), Г. С. Волкова (2021), Л. А. Колєснікова (2021-2023), Н. М. Кузьміна (2023- по сьогоднішній час).
Сучасний бібліотечно-інформаційний сервіс ставить на перше місце користувача як центральну постать, навколо якої концентрується вся увага. Необхідність виховання та розвитку особистості в кожному представникові молодого покоління накладає на бібліотеку додаткову відповідальність за формування навиків інтелектуальної праці, творчого розвитку внутрішнього світу студента, виховання почуття гордості за навчальний заклад, де він здобуває вищу освіту.
Бібліотека університету обслуговує студентів, професорсько-викладацький склад, аспірантів, учбово-допоміжний склад, слухачів курсів, які проводить університет, студентів підготовчого відділення для іноземних громадян, а також користувачів з інших закладів освіти та організацій.
Загальна площа бібліотеки 898,1 кв. м. Книгосховищ 7, площа 451,5 кв. м; 4 пункти видачі літератури площею 262,5 кв.м.
Загальний бібліотечний фонд станом на 01.01.2022 року становить 396452 примірників:
- навчальної літератури – 191821 примірників;
- наукової літератури – 180962 примірників;
- художньої літератури – 23669 примірників.
Провідне місце в задоволенні запитів користувачів займає довідковий апарат бібліотеки.
До нього входять:
- генеральний алфавітний каталог;
- алфавітний читацький каталог;
- систематичний читацький каталог;
- систематична картотека статей;
- каталог назв художньої літератури;
- алфавітний каталог авторефератів;
- ряд тематичних картотек з актуальних питань.
Бібліотека як основний культурно-інформаційний підрозділ університету значну увагу приділяє набуттю і розповсюдженню культурних, духовних, моральних та етичних цінностей серед студентської молоді, адже саме їм творити наше майбутнє, піднімати культурний та інтелектуальний рівень держави.
Висококваліфіковані співробітники бібліотеки за підтримки керівництва ПДАУ творчо вдосконалюють форми і методи обслуговування користувачів, активізують довідково-бібліографічну та інформаційну діяльність. Тут запроваджуються цікаві форми масової роботи: відкриті перегляди книг, тематичні книжкові виставки, дні інформації, літературні та творчі вечори.