Перші елементи міжнародних відносин в нашій Академії з'явилися в 1995-1996 роках. Це були контакти з двома німецькими навчальними закладами, а саме Східно-Європейським центром Університету Хоенхайм м. Штутгарт та сільськогосподарською школою «ДОЙЛА» м. Нієнбург.
До 1998 року вся міжнародна діяльність академії велася безсистемно, що призводило, інколи, до втрати можливостей перспективних інтернаціональних контактів і проектів.
Тому, в 1998 році з метою розширення міжнародних контактів в академії була введена посада проректора з міжнародних зв'язків, а в 1999 році був створений міжнародний відділ ПДАА. Завдяки таким структурно-організаційним змінам міжнародна діяльність академії стала значно розширюватися та поглиблюватися.
Так в 1998 році розпочалася та продовжується і по теперішній час співпраця з Німецьким селянським союзом. Німецький селянський союз - це об'єднання фермерів Німеччини, під керівництвом якого наші студенти почали проходити практику у фермерських господарствах Німеччини. Під час цієї практики на протязі 4 – 6 місяців студенти вивчають всі технологічні процеси які проходять у фермерському господарстві.
У тому ж таки 1998 році разом з німецьким Університетом Хоенхайм та австрійським Університетом польових культур ВОКU академія подає заявку, а в 1999 році виграє тендер на впровадження спільно європейського Українсько-Німецько-Австрійського трирічного проекту Темпус Таціс з метою введення на базі агрономічного факультету академії нового магістерського курсу «Еколого-економічне рослинництво». В 2001 році такий курс був введений та продовжує з успіхом функціонувати й зараз. Щороку на ньому навчаються по 25 студентів. За час реалізації проекту більш ніж 50 викладачів академії пройшли стажування в Німеччині та Австрії з метою підвищення кваліфікації та розробки нових навчальних програм для магістерського курсу.
Крім того, завдяки фінансовій підтримці вищезазначеного проекту, в академії була створена локальна комп'ютерна мережа з виділеною лінією Інтернет, на базі агрономічного факультету обладнана науково-дослідна лабораторія, а також створений Мовний центр. Мовний центр ПДАА зараз є найкращим центром на Полтавщині та одним з двох центрів по всій Україні, які мають ліцензію на проведення тестів з німецької мови «DAF». На його базі можна пройти курси вивчення таких іноземних мов як англійська, німецька, французька та польська. Крім того центр плідно співпрацює з Гьоте–інститутом та німецькою службою академічних обмінів DAAD.
З 1996 по 1998 рік в академії працював експерт німецького Центру Інтернаціональної міграції (СІМ) доктор Юрген Куробка, як інтегрований спеціаліст. У 1998 році його замінив доктор Райнер Пльойзе, який пропрацював в нашій академії радником ректора з міжнародних питань майже 10 років і приклав максимум своїх зусиль у розширенні та поглибленні зв'язків Полтавської державної аграрної академії з німецькими установами та організаціями.
З 1998 року наші студенти отримали можливість навчатися на факультеті міжнародного менеджменту Університету прикладних наук «Вайєнштефан».
Українські студенти мають можливість навчатися на факультеті міжнародного менеджменту (магістерський курс «МВА in Agriculture»).
З 2002 року аналогічний магістерський курс введений і у Полтавській державній аграрній академії в результаті ще одного трирічного спільно європейського Українсько-Німецько-Ірландського проекту Темпус Таціс М_JEP – 22218-2001. Цей проект наша академія в 2002-2004роках впроваджувала разом з Національним аграрним університетом України, Сумським державним аграрним університетом та двома Європейськими партнерами Університетом Прикладних наук «Вайєнштефан» та Університетом м. Дублін (Ірландія).
До речі, у 2005 році факультет економіки та менеджменту нашої академії успішно пройшов ліцензування нової спеціальності «Адміністративний Менеджмент» , що теж можна вважати успішним результатом завершення цього проекту.
Випускники магістерського курсу «МBA in Agriculture», окрім українського диплому магістра встановленого зразку, отримують сертифікат німецького Університету Прикладних наук Вайєнштефан. А випускниця факультету Ірина Букша з успіхом закінчила магістратуру Дублінського Університету та зараз живе і працює в Ірландії.
Все це можна вважати першим реальним кроком нашої Академії на шляху до Євроінтеграції в освіті в рамках Болонської угоди.
Міжнародний Українсько‑Австрійсько‑Шрі-Ланкійський науково-дослідний проект "Біологічна азотфіксація бобовими культурами в умовах водного стресу" (BIO Fix) в 2002-2003 роках від нашої академії координував кандидат хімічних наук, Дмитро Федосеєнко. У 2006 році він виграв індивідуальний грант на проведення наукових досліджень і працює в університеті штату Флорида(США), а його син, теж Дмитро Федосеєнко зараз також навчається в аспірантурі в університеті Хоенхайм (ФРН).
У 2002 році розпочалася співпраця з Шведським Аграрним Університетом та сільськогосподарським коледжем міста Ретвік. В рамках цієї співпраці періодично відбувається обмін делегаціями, а наші студенти проходять стажування в коледжі м. Ретвік (Швеція).
Науково-педагогічний персонал Академії продовжує плідну співпрацю з Центром Агрономічних досліджень провінції Ено (Бельгія), яка розпочалася у 2003 році. Завдяки цій співпраці з короткотерміновими візитами Бельгію відвідують наші співробітники, а науковці від нашої Академії мають можливість опановувати навички роботи на Європейському лабораторному обладнанні.
З 2003 по 2007 рік на базі Полтавської державної аграрної академії впроваджувалися одночасно 2 міжнародні проекти – це «Проект аграрного маркетингу в Україні» та проект «Створення офіційного дорадництва в Полтавській області».
«Проект аграрного маркетингу в Україні» - фінансувався урядом США через фірму «LAND O'LAKES» з метою покращення логістики і маркетингу збуту продукції фермерами виробниками плодоовочевої продукції.
Проект «Створення офіційного дорадництва в Полтавській області» - фінансувався урядом ФРН через «Федеральне міністерство продуктів харчування, сільського господарства та лісового господарства» з метою започаткування дорадчої діяльності на Полтавщині шляхом надання різноманітних освітньо-консультативних послуг сільськогосподарським товаровиробникам різних форм власності.
У 2005 році розпочалася співпраця з Варшавським національним аграрним університетом в Польщі та з Угорським аграрним університетом в містечку Сарваш. У 2008 році зв'язки з Угорщиною розширилися і була підписана угода з Університетом міста Дебрецен.
З 2005 по 2007 рік в нашій академії працювала волонтер з Корпусу Миру Дженіфер Валей. Завдяки її ініціативі у 2006 році розпочалася співпраця з американськими університетами штату Іллінойс та університетом PURDUE штат Індіана.
У 2006 році Полтавська державна аграрна академія в складі Українсько – Німецько – Польського консорціуму подали заявку, а в 2007 році успішно виграли дворічний проект Темпус Таціс «Створення Агроекологічного центру Полтавщини».
У виконанні цього проекту брали участь з Європейської сторони: Університет Хоенхайм, Університет м.Штутгарт, Муніципалітет міста Фільдерштат (ФРН), Варшавський національний аграрний університет (Польща). З Української сторони, крім нашої академії, ще й такі установи як Головне управління ветеринарної медицини у Полтавській області, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, а також інші організації які опікуються вирішенням екологічних питань на Полтавщині.
В результаті виконання проекту був створений «Агро Екологічний центр Полтавщини», який успішно працює з метою підвищення екологічної свідомості різних верств населення та надання можливості проходження курсів підвищення кваліфікації для фахівців різних установ та організацій.
В 2008-2009 роках Полтавська державна аграрна академія разом з Полтавською обласною громадською організацією «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» успішно виконала ще один екологічний проект який фінансувався Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва. Цей проект ставив за мету поширення досвіду ПП «Агроекологія», засновником якого є Герой Соціалістичної праці, Герой України Семен Антонець, щодо ведення органічного землеробства в Полтавській області.
У 2009 році академія заключила угоду з Французько-Румунським інститутом сільського господарства ISFRADA згідно якої наші випускники бакалаври можуть у подальшому навчатися у Румунії а потім у Франції з отриманням двох магістерських дипломів цих країн. Але найціннішим в цій угоді є те що ISFRADA гарантує таким випускникам магістрам працевлаштування на французьких фірмах.
Успіхом 2009 року також можна вважати відкриття можливості нашим студентам випускникам навчатися в аспірантурі з екологічного напрямку в Сінгапурі на базі Наянгського технологічного університету за кошти фонду «СІНГА».
Що стосується баз практики студентів за кордоном, слід зазначити, що наші студенти мають можливість проходити ознайомчу закордонну практику і стажуватися у таких країнах, як Польща, Угорщина, Австрія, Німеччина, Швейцарія, Франція, Нідерланди, Великобританія, Данія, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Канада, США і навіть Австралія.
Щороку на базі нашої академії проводиться декілька міжнародних семінарів чи конференцій, закордонні фахівці читають свої лекції або проводять семінарські заняття для студентів та аспірантів нашої Академії.
В свою чергу науково педагогічний персонал нашої академії систематично приймає участь у конференціях, круглих столах, семінарах, підвищують свою кваліфікацію та проводять свої наукові дослідження за кордоном у таких установах, як
- Університет «Хоенхайм» (ФРН),
- Університет м. Штутгарт (ФРН),
- Університет прикладних наук «Вайєнштефан» (ФРН),
- Університет польових культур BOKU(Австрія),
- Університет м. Дублін (Ірландія),
- Університет Вагенінген (Нідерланди)
- Університет штату Іллінойс (США),
- Університет штату Огайо (США),
- Університет PURDUE (США),
- Наянгский технологічний університет (Сінгапур),
- Національний аграрний університет м. Варшава (Польща),
- Аграрний університет м. Сарваш (Угорщина),
- Університет м. Дебрецен (Угорщина),
- Університет м. Дійарбакір (Туреччина),
- Сільськогосподарська школа «Дойла-Нієнбург» (ФРН),
- Німецький селянський союз м. Бонн (ФРН),
- Об'єднання «Агро імпульс» (Швейцарія),
- Сільськогосподарська школа «Ланд дю Брей» (Франція),
- Сільськогосподарський коледж «Nivot» (Франція),
- Асоціація «Кі – Франс» (Франція),
- Громадська організація «Дружба без кордонів» (Франція),
- Сільськогосподарський коледж «Ретвік» (Швеція),
- Об'єднання молодих фермерів Швеції (Швеція),
- НДІ «CARAH» м. Ат (Бельгія),
- Асоціація «IEP» м. Рутланд ( Великобританія),
- Асоціація «Датсько – Українська Співдружність» (Данія),
- Асоціація фермерів «АВ – farm» (Данія),
- Фірма «S F K – technology» (Данія),
- Науково - дослідний інститут «IRTA» Іспанія,
- Асоціація фермерів (Нідерланди),
- Французько-Румунський інститут сільського господарства ISFRADA,
- Самарський державний сільськогосподарський університет (Росія),
- Академія економіки і права м. Москва (Росія).
Починаючи з 1999 року науково-педагогічний персонал нашої академії отримав можливість регулярно відвідувати міжнародні виставки «Євротір» та «Арітехніка» в м. Ганновер та виставку «Зелений тиждень» в м. Берлін, а також міжнародні виставки в Бельгії та Польщі.