Співпраця в поєднанні науки – освіти – виробництва

У 2022 році в м. Києві була створена науково-виробнича компанія FOODTEMPLUM, яка поставила собі за мету розробку та впровадження продуктів харчування, виготовлених за принципами «апсайклінгу їжі» (слово “апсайклінг” має англійське походження (upcycling — вторинне використання), тобто використання вторинних ресурсів у виробництві продуктів харчування.

У 2022 році команда FOODTEMPLUM винайшла та вивела на ринок свій найуспішніший продукт здорового та безпечного харчування COFFEE FLOUR (кавове борошно). Для виробництва борошна була розроблена система збору сирої кавової гущі по м. Києву, розроблено технологічну лінію виробництва з оригінальним технологічним обладнанням. Компанія успішно співпрацює з Національним університетом харчових технологій, інститутом продовольчих ресурсів Національної аграрної академії наук.

У 2024 році компанія FOODTEMPLUM підписала Договір про співпрацю з Полтавським державним аграрним університетом. За участю кафедри харчових технологій ПДАУ було розроблено та затверджено Технічні умови виробництва борошна та отримано патент на дану технологією. Слід зазначити, що кавове борошно має високий вміст клітковини, є безглютеновим та має потужні антиоксидантні властивості.

 

Співпраця ПДАУ та компанії FOODTEMPLUM активно поширюється в напрямках проведення сумісних наукових досліджень, використання кавового борошна у виготовленні інноваційних харчових продуктів при проведенні лабораторних робіт здобувачами спеціальності «харчові технології» та сприяння впровадженню розроблених технологій у реальне виробництво на підприємствах м. Полтави.

Так, студентка 1 курсу спеціальності Харчові технології Анастасія Терно, займаючись у студентському науковому гуртку, запропонувала технологію випікання сінабонів та булочок з використанням кавового борошна; магістр Наталія Тарасенко, працюючи у кав’ярні-пекарні «Фотограф» м Полтава, розпочала виготовлення печива з додаванням кавового борошна. Дегустація даної продукції викладачами кафедри харчових технологій продемонструвала високі якісні та поживні властивості печива.

  

Таким чином на кафедрі харчових технологій, на практиці, в черговий раз, було реалізовано концепцію про співпраця між закладом освіти та виробництвом в поєднанні науки – освіти – виробництва.