Міжнародна академічна мобільність викладачів факультету технологій тваринництва та продовольства ПДАУ

Професорка кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О.В. Квасницького ПДАУ Лариса Кузьменко та професор кафедри технології виробництва продукції тваринництва Павло Ващенко у квітні 2024 року взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності в Університеті економіки і навколишнього середовища Нюртінген-Гайслінген (Німеччина), який спільно з Полтавським державним аграрним університетом реалізовує проєкт програми ERASMUS+ «Стабільне тваринництво і добробут тварин».

   

   

Основні завдання, які виконували викладачі під час академічної мобільності, – це підвищення рівня теоретичної і практичної підготовки, поліпшення професійної майстерності, набуття міжнародного досвіду провадження викладацької і наукової діяльності, реалізація спільного освітньо-наукового проєкту та поліпшення рівня володіння іноземною мовою.

   

Історія Університету Нюртінген-Гайслінген розпочалась у 1949 році. Тоді це був коледж сільськогосподарської інженерії, а зараз це потужний заклад вищої освіти, у якому навчається понад 5,5 тис. студентів і є 16 бакалаврських, 15 магістерських і 20 програм для іноземних студентів. Наразі освітні програми значно розширилися завдяки сильним основним компетенціям у сфері бізнесу, економіки та екологічних досліджень. До структури університету також входять Інститут прикладних досліджень, експериментальні й дослідницькі сади та кілька науково-дослідних інститутів і бізнес-консультаційних центрів.

Учасники академічної мобільності ознайомилися з історією створення і структурою університету, принципами формування освітніх програм та особливостями підготовки студентів за ними, процедурою акредитації чинних освітніх програм, напрямами наукових досліджень і міжнародними проєктами, у реалізації яких беруть участь науковці університету. Програма теоретичного навчання містить актуальні питання цифровізації тваринництва, а саме контролю за станом здоров’я тварин і мікроклімату у виробничих приміщеннях, управління пасовищами й оцінки їх урожайності, технологічних процесів заготівлі та зберігання кормів, годівлі тварин і доїння корів. Під час екскурсій на експериментальну базу інституту техніки та дослідні поля університету та підприємства різних галузей тваринництва учасники академічної мобільності ознайомилися з упровадженими інноваційними технологіями у виробництво.