Україна прагне до повноправного членства в Європейському Союзі. Тому для українського птахівничого сектора, крім відновлення після російської агресії, адаптація до стандартів і правил ЄС буде не лише визначальним, але й головним викликом для його майбутнього розвитку. У цьому процесі перехід до сталих виробничих систем, що враховують аспекти благополуччя тварин, матиме велике значення не тільки для сільськогосподарських виробників, переробних підприємств і торгових організацій, а й для осіб, які ухвалюють рішення у сфері політики, досліджень та освіти, пов'язаних із птахівництвом.
17 жовтня 2024 року на базі Полтавського державного аграрного університету на платформі Zoom відбулася онлайн Міжнародна конференція «Політика – Бізнес – Наука – Освіта: Стале птахівництво в Україні» в рамках виконання проєкту «Стале тваринництво та благополуччя тварин», що співфінансується Європейською комісією в рамках програми Еразмус+ за підтримки Полтавської обласної військової адміністрації, Української корпорації з виробництва м'яса на промисловій основі "Тваринпром", Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. У заході брало участь понад 109 осіб із 6 країн (Україна, Німеччина, Швеція, Словенія, Данія, Уганда, Болгарія, Велика Британія).
Програма конференції складалася з трьох сесій: основна сесія, сесія 1 «Законодавча база та вимоги до птахівничої галузі на шляху до вступу України до Європейського Союзу», сесія 2 «Трансформація української птахівничої галузі в напрямі сталого розвитку та добробуту», а також панельної дискусії з визнаними міжнародними та українськими експертами, які обговорили конкретні питання, що є важливими для фахівців господарств, менеджерів різних рівнів і науковців.
Модератором конференції був проректор з науково-педагогічної, наукової роботи ПДАУ Анатолій Шостя.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов, ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич, професор Університету Нюертіген-Гайслінген (Німеччина), керівник проєкту SULAWE Генріх Шуле. У своїх зверненнях вони зазначили про важливість забезпечення благополуччя сільськогосподарських тварин і птиці та дотримання принципів сталості, що забезпечить гармонійний розвиток глобального світу, регіонів, країн, компаній і громад у межах здатності екосистем до відновлення та забезпечення комфортного проживання теперішніх і майбутніх поколінь.
В основній сесії було виголошено такі доповіді: «Стан, проблеми та перспективи захисту тварин в Україні» (Віталій Недосеков, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Україна), «Тенденції та тренди у птахівництві в країнах ЄС» (Інга Тіманн, Університет прикладних наук Оснабрюка, Німеччина).
У сесії «Законодавча база та вимоги до птахівничої галузі на шляху до вступу України до Європейського Союзу» було заслухано такі доповіді: «Добробут тварин при відгодівлі індиків. Законодавча база та вимоги супермаркетів» (Олександр Куліченко, компанія «Мургут Карцфен», Німеччина), «Ветеринарно-санітарні вимоги до ввезення птиці на митну територію України» (Наталія Щербакова, Полтавський державний аграрний університет, Україна).
У сесії «Трансформація української птахівничої галузі в напрямку сталого розвитку та добробуту» прозвучали такі доповіді: «Якісний корм – це основа добробуту птиці (Антон Бабко, Група компаній "Єдність", Україна), Сучасний стан і перспективи розвитку птахівництва в сучасних умовах (Наталія Прокопенко, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Україна), «Важливість кормів для сталого птахівництва» (Емма Іварссон, Шведський університет сільськогосподарських наук, Швеція).
У панельній дискусії «Перспективи добробуту тварин та сталого розвитку тваринництва в Україні» взяли участь: Руслан Брик – головний технолог, ВАТ "Інделік", Україна; Вадим Каратнюк – провідний зоотехнік ТОВ «Вінницька птахофабрика» ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», Україна; Інга Тіманн – професор Університету прикладних наук Оснабрюка, Німеччина; Олександра Левченко – директор ТОВ "КВІТКИ БРО", Україна; Наталія Прокопенко – професор Національного університету біоресурсів і природокористування України, Україна; Світлана Усенко – декан факультету технологій тваринництва та продовольства Полтавського державного аграрного університету, Україна.
Загалом конференція пройшла на високому рівні у діловій і водночас дружній атмосфері. Упевнені, що продуктивна робота учасників конференції стане міцним підґрунтям для нових досліджень, проєктів, рішень у напрямі забезпечення благополуччя та сталості у галузі птахівництва України.