Декан факультету технологій тваринництва та продовольства Полтавського державного аграрного університету Анатолій ШОСТЯ презентував і обговорив структуру, програмні результати та основні освітні компоненти започаткованої освітньої професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Водні біоресурси та аквакультура спеціальності 207 Водні біоресурси та аквакультура. Він також розповів про міжнародний досвід аквакультури, важливість іхтіології та наявність виробничих баз для проходження студентами практик за цією спеціальністю.
Костянтин ДЕМ’ЯНЕНКО, заступник директора Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії, наголосив на майбутній співпраці з ПДАУ, а також розповів про спеціальності, які потрібні для роботи у цій галузі.
В обговоренні освітньої програми також узяв участь декан факультету ветеринарної медицини Сергій КУЛИНИЧ, який наголосив на тому, що метою вивчення дисципліни «Іхтіопатологія» є формування теоретичної та практичної бази, потрібної для успішного засвоєння процесів вирощування риби та отримання якісної рибної продукції, ознайомлення з основами загальної патології, паразитології та механізмами захисту організму, головними хворобами риб, їхньою природою, рибоводно-меліоративними, ветеринарно-санітарними та лікувально-профілактичними заходами.
Тісна співпраця зі стейкхолдерами значно впливає на оптимізацію підготовки спеціалістів з урахуванням вимог, які висувають до них виробники.