Робоча нарада з підготовки до акредитації освітніх програм: новації та рекомендації

Під головуванням проректора з науково-педагогічної роботи Андрія Дорошненка  22 листопада 2024 року відбулася робоча нарада з представниками освітніх програм, які впродовж другого семестру 2024/2025 навчального року будуть проходити акредитацію у Національному агентстві із забезпечення якості освіти. Він наголосив на тому, що наразі п’ять освітніх програм проходять процедуру акредитаційної експертизи. Одна з них проводилась у змішаній формі, що передбачало перебування експерта Національного агентства в Університеті. Проректор також відзначив, що вперше відбувалася одночасна акредитаційна експертиза двох освітніх програм у межах однієї спеціальності з поєднанням освітніх рівнів, що, звісно, є новим і корисним досвідом, а запорукою успішної акредитації освітніх програм залишається висока якість організації освітнього процесу та ефективна співпраця колективу Університету для забезпечення позитивного результату.
 
Завідувачка навчально-методичного кабінету відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Тетяна Япринець ознайомила учасників наради з новаціями у процедурі проходження акредитації відповідно до «Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», проаналізувала основні зміни у відомостях про самооцінювання освітньої програми,  наголосила на потребі підготувати документи за новою формою. Також вона обговорила з гарантами порядок завантаження акредитаційних справ до інформаційної системи Національного агентства, звернула увагу на особливості формування програми зустрічей з експертами.
 
Керівниця відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Інна Лавріненко розповіла про затвердження нових редакцій форм звіту експертної групи та експертного висновку галузевої експертної ради, ознайомила з переліком суттєвих недоліків, що призначений для забезпечення об’єктивності та єдиного підходу під час  оцінювання якості освітніх програм. Вона поінформувала присутніх про те, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти буде проводити постакредитаційний моніторинг освітніх програм, які успішно пройдуть процедуру акредитації, з метою оцінки виконання рекомендацій і врахування зауважень, висловлених під час акредитаційної експертизи.
 
В обговоренні брали участь директори навчально-наукових інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр, відповідальних за реалізацію освітніх програм, гаранти, голови рад з якості вищої освіти спеціальностей. У підсумку доволі насиченого та продуктивного зібрання було обговорено низку питань, що виникли під час підготовки до акредитації.
 
Бажаємо успішного проходження акредитацій!