16–17 жовтня 2024 року на базі Полтавського державного аграрного університету пройшов семінар-тренінг «Школа сільського зеленого туризму на Полтавщині», організований Департаментом культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації спільно з ПДАУ.
Урочисто відкрив семінар заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко. Він наголосив, що важливий аспект сучасного туризму – це його соціальна місія. Сьогодні подорожі – це не лише розвага, а й можливість допомогти іншим. Зокрема, зелений туризм створює умови для адаптації ветеранів і їхніх родин, тому що дає їм змогу не лише відновитися після складних випробувань, а й стати частиною великої спільноти.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор ПДАУ Олександр Галич, який зазначив, що сільський зелений туризм – це не просто тренд, це потужний інструмент для сталого розвитку сіл і міст. Він сприяє збереженню природного багатства, підтримує місцеві громади та створює нові робочі місця. У Полтавському державному аграрному університеті є спеціальність 242 Туризм і рекреація (освітньо-професійна програма Туризм), за якою готують фахівців до роботи в цій перспективній галузі. Наші студенти здобувають як теоретичні знання, так і практичні навички, які дадуть їм змогу стати успішними у своїй справі.
Директорка Департаменту культури і туризму Полтавської облвійськадміністрації Ірина Удовиченко переконана, що Полтавщина має всі передумови для процвітання туристичної галузі. За її словами, навіть попри війну, попит на подорожі всередині країни не зменшується. Крім того, туризм набуває нових форм і стає потужним інструментом промоції України на світовій арені. Пані Ірина підкреслила, що сьогодні весь світ з особливим інтересом стежить за нашою державою, а туризм є одним із найефективніших способів показати красу й унікальність України. Сімдесят учасників семінару упродовж двох днів мали змогу набути навичок підприємництва у сфері сільського туризму під час роботи в аудиторії або приєднатися до занять онлайн.
16 жовтня учасники долучилися до обговорення таких тем:
- «Туризм як чинник соціального та економічного розвитку в епоху нестабільності» (спікерка – Федорченко Лілія Вікторівна, заступниця директора Департаменту – начальниця Управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації);
- «Досвід діяльності етнографічної збірки "Древо. Приклад створення кластерної моделі у сільському зеленому туризму"», «Приватні колекції та культурні ініціативи, їх оцифрування» (доповідачі: Крутько Едуард Сергійович, засновник етнографічної збірки «Древо», та Попов Володимир Олегович, етнофотограф);
- «Аналіз ефективності бізнесу у сфері сільського зеленого туризму» (лекторка – Єгорова Олена Володимирівна, професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування ПДАУ);
- «Мінімізація травматичного досвіду людей методами арттерапії та ігротерапії» (спікерка – Гринько Валентина Володимирівна, головна бібліотекарка Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара).
Також Романенко Олена Михайлівна, координаторка проєкту Poltava Open, презентувала проєкт «Крихкі спогади», реалізований Ukraine Open за підтримки Українського культурного фонду.
17 жовтня 2024 року модератором тренінгу був Безкровний Олександр Валентинович, декан факультету обліку та фінансів ПДАУ.
Відбулася дискусія навколо таких тем:
- «Ризики та переваги діяльності садиби зеленого туризму». Досвідом ведення сільського зеленого туризму поділилися Мостові Віталій і Марина, власники торгової марки та садиби зеленого туризму «Золота Сота»;
- «Інклюзивність у сільському зеленому туризму». Тему презентував Чумак Сергій Андрійович, голова Полтавського регіонального осередку Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»;
- «Сучасні тренди оцінки якості садиб сільського зеленого туризму». Спікеркою була Шуканова Анжела Анатоліївна, завідувачка кафедри географії, методики її навчання та туризму Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, к. п. н.;
- «Досвід розвитку туризму в Закарпатській області». Підсумки реалізації проєкту «Туристичний інформаційний центр Закарпаття» представив його керівник Коваль Олександр Дмитрович.
На третій день семінару, 18 жовтня, заплановано виїзне засідання у садибу зеленого туризму Country house (с. Чечелеве Кременчуцького району) для огляду й ознайомлення із цим туристичним об’єктом та участі у майстер-класі.
Після завершення семінару ректор ПДАУ Галич Олександр Анатолійович вручив його учасникам сертифікати про проходження навчання.