Успішне завершення навчального туру викладачів і студентів за проєктом програми ЄС ЕРАЗМУС+ «UniClad» у Kauno kolegija

20 вересня 2024 року завершився навчальний тур викладачів та навчання за програмою академічної мобільності здобувачів вищої освіти Полтавського державного аграрного університету в Kauno kolegija (м. Каунас, Литва), що були реалізовані під час виконання міжнародного проєкту програми ЄС ЕРАЗМУС+ «UniClad» («Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості»). Успішне завершення заходів відзначено врученням учасникам відповідних сертифікатів. Поряд із викладачами та студентами з України у навчальному турі та програмі академічної мобільності також брали участь представники інших країн-партнерів – виконавців проєкту.
У програмі навчального візиту викладачів було ознайомлення з родзинками культурної та історичної спадщини міста Каунас, закладом освіти Kauno kolegija та особливостями підготовки здобувачів вищої освіти в ньому, з роботою бібліотеки університету, лабораторій переробки молока, м’яса, пивоварного виробництва, виробництва вина, зберігання й переробки іншої сировини рослинного походження, дегустаційного кабінету та кабінету ресторанної справи, лабораторій технохімічного та мікробіологічного контролю харчових продуктів, а також лабораторій інформаційних технологій, автоматизації та робототехніки.
Візитери дізналися про принципи функціонування й організації роботи сільськогосподарського кооперативу «Pienas.lt» та продовольчого кластера «Agrifood Lithuania», узагальнили здобуті знання щодо досвіду створення кластерів у Литві, взяли участь у дискусії про особливості створення та функціонування продовольчих кластерів в Україні, Молдові й Азербайджані.
На виїзних заняттях у Литовському науково-дослідному центрі сільського та лісового господарства вони ознайомилися з напрямами наукових досліджень дослідницького центру, зокрема в його лабораторіях – з технологіями сублімаційного сушіння сировини рослинного і тваринного походження, обговорили особливості його діяльності як члена Національного продовольчого кластера Литви.
На випробувальній станції сільськогосподарського університету, яка займається вивченням впливу кліматичних та агрохімічних заходів на урожайність сільськогосподарських культур, оглянули колекції кормових рослин і відвідали дослідні поля.
Також гості ознайомилися з технологією виробництва молока у дослідному господарстві університету, вивчили технологічні особливості утримання, годівлі, відтворення великої рогатої худоби, отримання молока та його первинної обробки.