Особливості вступної кампанії 2023!

Попри війну, життя триває... Десятки тисяч майбутніх випускників планують продовжити навчання у закладах вищої освіти. Пропонуємо вам найсвіжішу інформацію з приводу цьогорічної вступної кампанії. Розглянемо її особливості та алгоритм дій, який дозволить вам стати студентами Полтавського державного аграрного університету.

1. Доопрацьовано структуру національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких є обов’язковими, а третій – на вибір вступника. Обов’язковими навчальними предметами є українська мова й математика, а з-поміж тих, що на вибір, – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія або фізика. Предмет на вибір, тестування з якого вступник бажатиме пройти, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. З міркувань безпеки ухвалено рішення, що НМТ проходитиме протягом одного дня.
(Нагадаємо, що у 2022 році необхідно було складати іспити із трьох обов'язкових предметів: українська мова, математика, історія України).

2. Збільшено час проходження НМТ.

Тестування триватиме 180 хвилин, тобто на кожний блок відведено по 60 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможуть довше попрацювати над блоком завдань із предмета на вибір.
(У 2022 році на увесь НМТ виділялося 120 хвилин).

3. Змінено кількість запитань НМТ.

Залежно від предмета на вибір тепер запитань 72, 82 або 84. Вони розподілені таким чином: українська мова – 30, математика – 22, історія України – 30, іноземна мова – 32, біологія – 30, хімія – 30, фізика – 30.
(У 2022 році було усього 60 запитань — по 20 з кожного предмета).

4. Змінено максимальну кількість тестових балів НМТ.

Українська мова – 45, математика – 32, історія України – 54, іноземна мова – 32, біологія – 46, хімія – 40, фізика – 32.
(Минулого року було так: українська мова – 35, математика – 30, історія України – 35).
Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань кожного з
блоків НМТ, буде переведена в результати тестування за шкалою 100 – 200. Таблиці
переведення будуть завчасно затверджені МОН.

5. Підвищено пороговий бал для вступу.

Цьогоріч необхідний мінімум при поданні документів на бюджетні місця – 130 балів на більшість спеціальностей.
(У 2022 році – 125 балів на більшість спеціальностей). 

6. Підвищено пороговий бал для складання НМТ.

Необхідно правильно відповісти щонайменше на 10 % запитань з кожного предмета.  (Минулого року допускалося мати хоча б одну правильну відповідь з кожного предмета).

7. Максимальна кількість заяв, які можуть подавати вступники до ЗВО – 20, з яких не більше 5 заяв – на місця державного та/або регіонального замовлення (як і в 2022 році).

8. Як і в 2022 році не застосовуватиметься сільський коефіцієнт.

9. Незалежно від обраного вступником додаткового предмета, позитивний результат національного мультипредметного тесту дасть можливість подавати заяву на вступ на будь-яку спеціальність.

Попри всі ці нововведення, Полтавський державний аграрний університет гостинно відкриває двері для усіх охочих отримати якісну та престижну вищу освіту. Тож радимо вже починати планування вступу та обов'язково ознайомитися з усіма спеціальностями, за якими здійснюється прийом в ПДАУ.

Факультет: