Міжнародне підвищення кваліфікації викладачів Анатолія Шості і Світлани Усенко в Університеті Любляни (Словенія) з 9 по 21 серпня 2024 року

Науково-педагогічні працівники факультету технологій тваринництва та продовольства Анатолій Шостя і Світлана Усенко з 09 по 21 серпня 2024 року пройшли навчання в Університеті Любляни (Словенія), де мали змогу ознайомитись з особливостями сільського господарства Словенії, механізмами співпраці фермерів з державою та програмами фінансування виробників тваринницької продукції. 

Міжнародна програма покращення навичок відбулася в рамках реалізації проекту 101083023 - SULAWE - ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Sustainable Livestock Production and Animal Welfare» (SULAWE) з напряму «LLL Development». 

До складу делегації для проходження навчання крім представників Полтавського державного аграрного університету увійшли науково-педагогічні працівники Національного університету біоресурсів і природокористування України, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, члени асоціацій виробників молока та «Свинарі України» та Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти.

Програма навчання включала ознайомлення з концепцією сталого розвитку, сталого сільськогосподарського виробництва та сталого управління тваринництвом у Словенії через постійне впровадження навчання впродовж життя.

Протягом періоду навчання відбулось декілька візитів до фермерських господарств Словенії. Зокрема учасники програми відвідали ферму з розведення локальної породи свиней кршкопольська та ознайомились з особливостями утримання свиней і можливостями переробки м’яса безпосередньо на фермі. Активне відновлення популяції свиней цієї породи ведеться з 1990 року, а субсидується державою з 2003 року. Отримана продукція високоякісна і використовується для виробництва сиров’ялених делікатесів.

   

   

   

Також відвідали молочну сімейну ферму, де власники поділилися досвідом розуміння концепції сталого тваринництва, його соціального сприйняття з погляду виробників і споживачів, а також технологічних та управлінських заходів дотримання принципів сталого тваринництва. На фермі вирощують корів голштинської і швіцької порід із використанням технології безприв’язного утримання та застосуванням доїльної системи GEA DairyRobot. Отримане молоко частково реалізується через молочні кооперативи, а частково переробляється на фермі з отриманням різних видів кисломолочної продукції і морозива. Продукція реалізується у фермерському магазині. 

   

   

Учасники навчання ознайомились із діяльністю біотехнічного факультету Університету Любляни та експериментально-дослідницької ферми університету Logatec.

По закінченню навчання учасники обмінялися думками про важливість навчання протягом життя спираючись на досвід Словенії, провели групову роботу з організації навчальних курсів Інноваційних центрах навчання протягом життя (LLL), створених в рамках виконання проєкту SULAWE та обговорили напрями подальшої співпраці.