10 жовтня 2024 року для студентів факультету технологій тваринництва та продовольства було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Українські традиції в культурі харчування» в межах вивчення теми «Традиції і календарно-обрядові страви осіннього циклу».
Майстриня Світлана Прохорчук розповіла присутнім про народні традиції святкування Покрови Пресвятої Богородиці.
Це одне з найбільш шанованих у нашій країні свят. З ним пов’язано чимало цікавих традицій та обрядів.
Варто зазначити, що для незаміжніх дівчат свято Покрови було найулюбленішим: у молоді розпочинався сезон вечорниць, для їхніх батьків – період весіль, а дівчата на виданні радо брали участь у весільних гуляннях. Тому, хто не зустрів свою половинку, радили на ранковій літургії поклонитися іконі Богородиці, і попросити: “Покрова-Покрівонька, покрий мою голівоньку”.
Дівчата пекли житній хліб, прикріплювали до нього пучок льону і несли в сарай на ніч. Вважалося, що цей обряд може притягнути нареченого до їхнього дому. Вранці ж, хліб забирали з сараю і пригощали вподобаного хлопця, або несли до дуба, щоб майбутній наречений був здоровим і дужим як дуб.
На Покрову Богоматері пекли млинці, як символ сонця і тепла. Вважалося, що таким чином дім наповнюється теплом, яке збережеться всю зиму.
Родзинкою заняття став майстер-клас з прядіння, проведений майстринею Світланою Прохорчук.
Дівчата вправно попрактикуватися у прядінні з собачої шерсті, а хлопці - у чесанні шерсті, що є важливим підготовчим етапом для отримання якісної пряжі.
Свято Покрови збігається з Днем захисників і захисниць України, тому на захід було запрошено Оксану Єсакову, представницю волонтерського руху на Полтавщині, яка розповіла студентам про свою діяльність. Для наших воїнів, які лікуються зараз в госпіталі, студенти передали смаколики.
Висловлюємо вдячність завідувачці Народного музею Полтавського державного аграрного університету Наталії Локес та майстрині Світлані Прохорчук за цікавий і пізнавальний захід.