Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «БІОЛОГІЧНІ, БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ТА ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА»

24-25 жовтня 2024 року викладачі кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О.В. Квасницького Світлана УСЕНКООлена МИРОНЕНКО, Марія ІЛЬЧЕНКО та Богдан ШАФЕРІВСЬКИЙ і кафедри технології виробництва продукції тваринництва Анатолій ПОЛІЩУК, Павло ВАЩЕНКО та аспірант Микола СКИБА взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Біологічні, біотехнологічні та генетичні аспекти інтенсифікації аграрного виробництва».

Метою конференції було узагальнення та активне використання вітчизняного і світового досвіду з питань біології й генетики сільськогосподарських тварин й рослин, біотехнологічних аспектів аграрного виробництва.

   

Організаторами конференції були: Миколаївський національний аграрний університет (Україна); Міжнародна академія прикладних наук у Ломжі (Польща); Павлодарський державний університет імені с. Торайгирова (Казахстан), Ташкентський державний аграрний університет (Узбекистан), Державний біотехнологічний університет (Україна) та національний університет харчових технологій (Україна).

У перший день конференції відбулося пленарне засідання, яке почалося з вітального слова ректора Миколаївського національного аграрного університету, академіка НААН, В’ячеслава ШЕБАНІНА. Свої доповіді презентували учасники з Молдови, Німеччини, Узбекистану, Казахстану та України. Було обговорено роль сучасної біотехнології у досягненні максимального генетичного потенціалу молочної худоби; генетичні і фізіологічні особливості використання бугаїв-плідників у біотехнологіях відтворення bos taurus primigenuis та ін.

   

Розглянуто важливі питання відновлення генеалогічної структури миргородської породи свиней за використання генетичних методів оцінки; питання гетерозису при поєднанні свиней різного походження, а також питання впливу генотипу на інтенсивність росту та розвитку поросят.

Важливими також були доповіді щодо  якості і безпеки продуктів та процесів аграрного виробництва, ветеринарії й харчових технологій.

   

За результатами конференції була прийнята резолюція щодо напрямів подальшої роботи з біотехнологічних та генетичних аспектів інтенсифікації аграрного виробництва.