У ПДАУ обговорили створення ініціативних груп дрібних агровиробників

9 грудня Полтавський державний аграрний університет став майданчиком для важливої події – зустрічі, присвяченої обговоренню пілотних заходів зі створення ініціативних груп дрібних агровиробників (SIG) у Полтавській області. На цьому заході зібралися провідні експерти в аграрній галузі, серед яких були міжнародні експерти Рос Булл (Великобританія) та Сергій Замідра (Україна).

   

   

   

 Відкриваючи захід, ректор ПДАУ Олександр Галич підкреслив важливість підтримки дрібних агровиробників і зазначив, що Університет, крім того, що готує фахівців, ще й активно долучається до розвитку сільських територій. Викладачі Університету не лише займаються науковою діяльністю, а й діляться своїми знаннями та досвідом з аграріями, виступаючи в ролі надійних партнерів.

В роботі заходу взяли участь професор кафедри технології виробництва продукції тваринництва Анатолій ШОСТЯ та асистент кафедри харчових технологій Юлія КАРБАН. Міжнародні і національні експерти з розвитку сільських територій зосереджували увагу про спільну роботу великотоварного, середнього і малих виробництв в напрямку налагодження логістичних шляхів із збуту зернових, молока та молокопродуктів до споживчих ринків.

Експерти поділилися своїм досвідом і баченням розвитку дрібного сільського господарства в Україні. Рос Булл представив успішні практики з Європи, які можна адаптувати до українських реалій.  Було наголошено про перспективність трансферу інновації у галузі зберігання і переробки зерна від аграрних холдингів до фермерських господарств, зокрема спільне використання елеваторів, лабораторій та логістичних ланцюгів, що істотно підвищує сталий розвиток територіальних громад.

Особливу увагу було приділено питанням  створення молочних кооперативів і розвитку крафтового виробництва – хлібопродуктів, круп нішових культур, сирів і кисломолочних продуктів.

Після офіційної частини заходу для гостей організували екскурсію по наукових лабораторіях Університету, де вони побачили, як сучасні технології використовують для розв'язання проблем сільського господарства. Жвавий інтерес викликав Експертний центр Milk Local Product, який був створений в рамках програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ та покликаний розвинути потенціал університету як складової частини агропромислових кластерів.

   

Зустріч фахівців у ПДАУ стала важливим кроком на шляху до розвитку дрібного сільського господарства в Україні.