У ДП «ДГ імені Декабристів» ІС і АПВ НААН реалізовано стратегію з ефективного виробництва у тваринництві, яка передбачає перехід до інноваційних методів господарювання

15 жовтня 2019 року в с. Байрак, Миргородського району, Полтавської області, директор господарства Цибенко Володимир Григорович ознайомив викладачів факультету А. М. Шостя і С. О. Усенко з інноваційною моделлю розвитку галузі молочного скотарства задля впровадження цих здобутків у навчальний процес.

У господарстві запроваджено: роботизоване випоювання телят роботом-автонапувалкою PAULA;  підгортання корму роботом-підгортачем BATLER GOLD; автоматизоване визначення охоти в корів,  хворих тварин та управління комфортом і годівлею за допомогою системи HEATIME. 

На молочно-племінній фермі утримують корів айширської породи жирномолочного напряму продуктивності, яка є невибагливою, витривалою до хвороб і прекрасно акліматизованою. Нині поголів’я становить 555, за торішніми показниками надій на одну фуражну корову становив 7020 л. 

                                                                                                                                                                                                                                                                            

     

 У господарстві запроваджено різні способи утримання тварин ‒ прив’язне і безприв’язне. За традиційним утриманням надій на корову становить 20 л, а в разі безприв’язного ‒ 27,6 л. У новозбудованому молочному комплексі утримується 192 тварини безприв’язним способом. Для них передбачений кормовий стіл, підгортає корм робот-підгортач, який одночасно з основною функцією ще й підмащує його концентратом. Установлені поїлки з підігрівом, що унеможливлює замерзання води взимку. У приміщенні є новітні щітки-чесалки, які крім комфорту забезпечують оптимальну гігієну в корівнику. Простора зала оснащена доїльною установкою на зразок «ялинка», що дає можливість отримувати молоко екстра-класу.

   

 

                                                                                                                                         

27 серпня 2019 року у СТОВ «Воскобійники» Шишацького району презентували сучасний тваринницький комплекс. Там же відбулася нарада з питань розвитку молочного скотарства Полтавщини та урочисте відкриття сучасного тваринницького комплексу та доїльної зали, збудованої за новітньою технологією та  європейським зразком. Установку типу «Карусель» марки GEA DairyRotor T8900 обслуговує лише одна доярка. На фермі все автоматизовано: одночасно можна подоїти 32 корови, 1000 голів – за добу.

Новий тваринницький комплекс в селі Носи – єдиний такого типу в Україні. У світі подібних комплексів лише 10.

Викладачі факультету ТВППТ Шостя А.М., Кузьменко Л.М. і Усенко С.О. взяли участь  у відкритті нової доїльної зали у с. Носи, ознайомились з новітніми технологіями виробництва молока та яловичини, відвідали молочно-товарну ферму та доїльну залу з доїльною установкою Паралель «Глобал 90І» 2х30, танком-охолоджувачем ТСооl на 19000 літрів і системою програмного забезпечення Dairy Plan у с. Воскобійники.

Впроваджений у СТОВ «Воскобійники» європейський досвід буде активно використовуватись у викладанні навчальних дисциплін здобувачам вищої освіти та слугуватиме базою для проходженнями ними виробничої практики.

       

 

13 вересня 2019 року викладачі факультету ТВППТ Шостя А.М., Усенко С.О., Мороз О.Г., Чухліб Є.В., Березницький В.І. та аспірантка Сябро А.С. відвідали ТОВ «Агрофірма «Петрівське» Полтавської області.  Під час зустрічі з директором Ландарем Олександром Андрійовичем було обговорено ряд питань з удосконалення технології виробництва продукції тваринництва.