10.02 2022 року відбувся успішний захист дисертації доктора філософії зі спеціальності 181 “Харчові технології” Лі Юньбо на тему «Розроблення технології продуктів функціонального призначення для дітей хворих на пієлонефрит з використанням екстрактів рослинного походження». В роботі разової спеціалізованої вченої ради ДФ 55.859.029 (СНАУ) з присудження ступеня доктора філософії взяла участь доцентка кафедри харчових технологій Галина Дубова в якості офіційного опонента (Наказ МОН № 1446 від 28.12.2021).
Подія визначна тим, що відбувся перший захист дисертації доктора філософії аспіранта з Хенанського інституту технології (місто Сінсян, провінція Хєнань КНР) в Україні. Керівник дисертаційної роботи д.т.н., проф. Мазуренко І.К. має значний науковий та практичний досвід як голова Технічного комітету України ТК 24 «Продукти з овочів і фруктів та устаткування для їх переробки», є автором більш 200 державних стандартів України (ДСТУ) на виробництво продуктів харчування, методів визначення показників якості та безпечності продукції АПК, а також 52 нормативних документів ISO та EN на методи визначення в галузі харчової промисловості, які гармонізовані з ЄС. На посаді професора факультету якості, Чедзянського національного університету КНР, викладав курс лекцій - менеджмент якості та безпечності продуктів харчування.
В дисертаційній роботі досягнута мета та завдання створити асортимент продуктів тривалого зберігання для лікувально-профілактичного харчування дітей хворих на пієлонефрит, розроблена нова гнучка та удосконалена діюча технологія виробництва продуктів для дітей. Для реалізації поставленої мети була досліджена сировина рослинного походження, яку традиційно вирощують в Україні та Китаї, лікарські рослини, які використовують в альтернативній Китайській медицині та технології їх перероблення. Положення дисертаційної роботи Лі Юньбо можуть бути використані в навчальному процесі для здобувачів СВО «бакалавр», «магістр» зі спеціальності 181 Харчові технології.
Представлений в дисертаційній роботі об’єм теоретичних та експериментальних досліджень, присвячений комплексному переробленню сировини рослинного походження та лікарських рослин з максимальним збереженням нативних речовин та створенню продуктів для лікувально-профілактичного харчування дітей хворих на пієлонефрит є актуальним та перспективним. Наведено статистичні данні Всесвітньої організацією охорони здоров’я стосовно захворювання на пієлонефрит. Наведено контингент хворих, їх вік, кількість одужалих та показники смертності (інформація за країнами світу).
Сумісно з керівником Лі Юньбо розроблено нормативну та технологічну документацію на виробництво продуктів функціонального призначення для лікувально-профілактичного харчування дітей хворих на пієлонефрит.